Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica - włączenie piekarnika elektrycznego odcina gaz

09 Lis 2013 15:00 3426 16
  • Poziom 8  
    Wymieniłem termopary ze względu na duże trudności z zapalaniem palników. Pomogło. Teraz pojawił się nowy problem. Gdy włączam piekarnik elektryczny odcina gaz od palników i nie mogę ich ponownie uruchomić. Po wyłączeniu piekarnika włączenie palników jest możliwe. Podobnie gdy włączam czajnik elektryczny podłączony do tego samego obwodu. Co mogę z tym zrobić?
  • Poziom 17  
    Jeszcze od początku co ma wspólnego z tym czajnik
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewnie to, że piekarnik jest podłączony do kontaktu do istniejącej instalacji elektrycznej, a ta nie daje sobie rady z takim obciążeniem. Czajnik, to też spore obciążenie.
  • Poziom 17  
    Dlatego ja piekarnik zasilam osobnym obwodem+ osobny bezpiecznik.
  • Poziom 8  
    dokładnie tak, czajnik jest na tym samym obwodzie, włączenie czajnika daje taki sam efekt jak włączenie piekarnika, odcina gaz i nie pozwala na uruchomienie palnika;
    zasilenie z innego obwodu rozwiązuje problem, test wykonałem zasilając chwilowo z łazienki na długim przedłużaczu, ale w kuchni nie mam innego podejścia
  • Poziom 17  
    Czajnik zasil z innego obwodu
  • Poziom 8  
    to nie zmienia sytuacji, włączenie piekarnika też odcina gaz, elektryczny piekarnik z palnikami gazowymi (zawory, czujniki termopary) to integralna część, problem pozostanie, poza tym nie mam innego obwodu w kuchni
  • Poziom 17  
    A jak masz zrobione to odcięcie gazu
  • Poziom 8  
    gaz odcina zawór kuchenki zintegrowany z termoparą, podejrzewam ale nie jestem pewien że włączenie urządzenia w obwodzie powoduje zmianę napięcia zauważalną dla zaworu jako zadziałanie czujnika, tylko że stałą gdyż trzyma aż nie wyłączę piekarnika, nie mam pojęcia jak poprawić parametry obwodu lub separować zawór lub ... cokolwiek
    obecnie nie jest możliwe korzystanie równoległe z piekarnika i planików
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie zmienisz tego, dopóki nie doprowadzisz do piekarnika porządnego zasilania. Zmierz sobie, do ilu spada zasilanie w gniazdku po włączeniu piekarnika/czajnika.
  • Poziom 8  
    ale dlaczego nie miałem z tym problemu przed wymianą termopar, co prawda były stare i wypalone (kuchenka ma 13 lat) ale nie istniał problem włączania piekarnika
  • Specjalista AGD
    Kuchenka z zapalarką? Jesli tak, to sprawdź, czy nie ma gdzieś przebicia pomiędzy iskrownikami a przewodami od termopar.
  • Poziom 19  
    Napisz jakie termopary zakładałeś. Najlepiej jakbyś miał podwójne i drut masowy należy podpiąć jak najbliżej gniazda elektromagnesu.Wtedy nic Ci nie odetnie gazu. Ja nakładałem na nakrętkę od elektromagnesu opaskę zaciskową metalową ,pod nią drut masowy termopary i wszysto skręcałem. W Amice działy się czasem takie cuda.
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    A może jest gdzieś przebicie na masę, i elektromagnes w zaworze puszcza, czy przypadkiem przewód ochronny nie jest zwarty z neutralnym w gniazdku?
  • Specjalista AGD
    Stachu0204 napisał:
    A może jest gdzieś przebicie na masę, i elektromagnes w zaworze puszcza, czy przypadkiem przewód ochronny nie jest zwarty z neutralnym w gniazdku?

dokladnie jak kolega wyzej napisal :idea:
  • Poziom 8  
    Stachu0204 miałeś rację, przewód ochronny to przewód neutralny. Przy podłączeniu kuchenki bez przewodu ochronnego objawy nie występują.