Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VRT-PZA - za mały zakres regulacji "w nocy"

09 Lis 2013 15:10 1341 3
  • Poziom 27  
    Witam,
    Mam taki problem, potrzebuje móc ustawić temperaturę "w nocy" na 21-22*C. Wygląda na to że sterownik ma ograniczenie na 20*C. Ponieważ to oznacza że sterownik non-stop pracuje w trybie "dziennym" nie mogę automatycznie obniżać temperatury na noc. Zakładam że to wina sterownika, czy inne modele Vaillanta też posiadają taką wadę? Kocioł obsługuje wyłącznie sterowanie magistralą 7-8-9 a w instrukcji sterowników nie było nigdy udokumentowane takie ograniczenie. Czy mógłby ktoś to sprawdzić czy np model VRT-240 albo VRT-330 pozwalają na ustawić niższą temperaturę w nocy?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Jaką masz ustawioną temperaturę dzienną? Nie spotkałem się, aby sterownik miał ograniczenie temperatury nocnej do np. 20*C
    Może w dzień masz 20 lub 21*C i sterownik nie pozwala aby temperatura obniżona była wyższa od komfortowej.
  • Poziom 27  
    Dzienną się ustawia gałką "analogową" a nocną cyfrowo +/-. Nawet jak przekręcę dzienną na +30*C to nocna ma zakres od +5 do +20*C.
  • Poziom 27  
    Kupiłem okazyjnie używany regulator VRT-332, zakres regulacji temperatury jest szerszy.