Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wklad kominowy vs fizyczny brak miejsca, a przepisy

koliuk 09 Lis 2013 15:18 1617 4
  • #1 09 Lis 2013 15:18
    koliuk
    Poziom 24  

Witam

Jako ze czlowiek pragnie polepszyc sobie byt wymyslajac centralne ogrzewanie na wegiel i drzewo mam do was pytanie...

Problem moj zwiazany jest ze wkladem kominowym gdyz w budynku w ktorym mieszkam sa 4 sztuki ktore przy samym dachu schodza sie ze soba tworzac dwa .
    Mieszkam na 2 pietrze i do konca komina mam okolo 7,5 m , niby nie wiele ale...
    Wklad kominowy vs fizyczny brak miejsca, a przepisy

Sory za profesjonalna grafike ale rysuje na tablecie.

Moja kondygnacja miesci sie miedzy zielonymi kreskami , na demna jest strych i moj komin jest po lewej. Problem w tym iz nie ma osobnych kanalow dla kazdego lokatora lecz kazdy komin ma 40/50 cm . Sasiad z dolu wrzucil 2 wklady ( 1 do pieca, 1 do wentylcji) pod skosem gdyz jak twierdzi inaczej sie nie dalo. Teraz gdy ja chce dodac swoj wklad po prostu fizycznie nie mam na niego miejsca, a jak wynika z tematu ;

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...kominowy&sid=1edf9d5512e07875855f819147d9858b

miec go musze. Sasiedzi w prawej strony ( 2 mieszkania ) maja takze centralne lecz bez wkladow i na strychu gdzie kominy sie schodza widac zolte plamy po ich stronie a po mojej lewej czysto ( mam kaflaka jak do tej pory ).

Komin jest nachylony pod dosc duzym katem i potem znow zakreca do pionu wiec wstawianie kolanek chyba nie wchodzi w gre ze wzgledu na pozniejsze czyszczenie tego i ciag w piecu czy nie ma to znaczenia ?

Powiedzcie co w takiej sytuacji moge zrobic ? Czy jest mozliwosc by kominiarz wystawil mi papier o braku mozliwosci wsadzenia wkladu ? Chce takiej sytuacji uniknac, ze kominiarz wystawi papierek a w rezultacie efekt bedzie taki iz stanie sie to rownoznaczne z zakazem zrobienia centralnego... Jak to wyglada z przepisami ?

Pytanie jeszcze skoro wklad idzie po skosie to jak polaczyc go z piecem ?

0 4
  • #2 09 Lis 2013 23:32
    W0jtek92
    Poziom 36  

Kolego a może zamontuj pieco-kuchnie węglową do C.O? Do tego wkłady nie są wymagane i kominiarz problemu robić nie powinien...

0
  • #3 10 Lis 2013 00:05
    koliuk
    Poziom 24  

Szczerze to obecnie posiadam pieco kuchnie kaflowa w glownym pokoju a z racji ze mam nie za wielkie mieszkanie muszem ja zlikwidowac i zrobic piec w przedpokoju. Pieco kuchnia raczej nie wchodzi w gre gdyz przy dziecku nie chce zadnych goracych blach. Jest to przydatne do grzania wody w garze lecz po to bede montowal bojler z wezownica...

Co natomiast z przepisami i poxniejszym kominiarzem ? W razie czego nie ma mozliwosci ktory piec zawinil gdyz 2 lokale takze nie maja wkladu i jeden z sasiadow pali wszystkim czym popadnie

0
  • Pomocny post
    #4 10 Lis 2013 04:46
    W0jtek92
    Poziom 36  

Więc pozostaje Ci albo wykonać wkład wdg śladu komina czyli za pomocą kolan o kącie 45° albo zamontować pieco kuchnie węglową bez blatu grzewczego, ja mam taką z firmy hydromax i bardzo Sobie ją chwalę, wejdź na stronę producenta i poczytaj o nich jeśli wkład uznasz za zbyt drogi bo i rozkuć komin do montażu trzeba a i potem zamurować, ostatecznie można zamontować komin który wejdzie w szacht komina a na strychu nie pójdzie w uskok kanału tylko zostanie wyprowadzony pionowo ponad dach, tylko nie wiadomo czy kominiarz na to przyzwoli...

0
  • #5 10 Lis 2013 13:37
    koliuk
    Poziom 24  

Chyba przekonam sie jednak do pkeco kuchni...
    Z tego co patrze idzie znalesc prawie identyczne jak piec normalny np oferta nr 3698517589 a i wklad odpada.

Dla swietego spokoju dowiem sie jeszcze jak to jest z moim problemem od kominiarza ale pieco kuchnia bedzie chyba najlepszym rozwiazaniem...

0