Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna 2.0 16v (silnik volvo) gaz sekw.

09 Lis 2013 18:04 2433 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam pytanie - posiadam lagunę rok 96 z silnikiem volvo 2.0 16v wraz z instalacją gazową. Od około 2 tygodni spala mi ok. 4 litrów gazu więcej niż normalnie ( filtr powietrza, kable, świece ok.). Przy przełączeniu na benzynę wskazania komputera pokładowego nie ulegają zmianie - spalanie takie samo. Czytałem gdzieś że powodem może być awaria czujnika stukowego. Proszę o info co może być rzeczywistym powodem (dodam że komputer pokładowy nie informuje o żadnej awarii). Przeprowadziłem ostatnio wymianę pomki paliwa w zbiorniku (ale to chyba nie ma wpływu) oraz kalibrowałem instalację gazową.
  • Poziom 9  
    Byłem ostatnio na komputerze - wstępnie nic nie wykazało (nie widział tylko czujnika spalania stukowego - pytanie czy jest sprawny, czy to tylko błąd na podpiętym laptopie). Autoelektryk stwierdził że auto musiałbym zostawić na dłużej aby mogli zdiagnozować czy to jest to . Ja ostatnio czytałem na internecie i bym za tym obstawiał, że to raczej sonda lambda.
  • Poziom 9  
    Panowie sukces.
    Pojechałem (jeszcze przed świętami) do dobrego "gazownika". Okazało się że poprzedni mechanik nie skalibrował listwy wtryskowej, oraz nie wyczyścił reduktora, który był porządnie zasyfiony. Auto jeździ jak wcześniej, a mi kamień z serca spadł bo w ostatnie dni przed wizytą u dobrego gazownika spalał w mieście nawet 17 litrów gazu, a teraz przy styczniowych mrozach 12-13 litrów.