Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ciągnik zetor - wycieraczka nie działa

zbyszek112122 09 Nov 2013 18:54 5889 5
    zbyszek112122
    Level 9  
    Witam czy ktoś wie jak podłączyć taki silniczek od wycieraczek aby po włączeniu przełącznikiem i wyłączeniu wycieraczka wracała zawsze w punkt wyjścia.Przełącznik jest na raz z trzema wyjściami .(problem jest przy ciągniku zetorze)z góry dziękuję za odpowiedz.
    zbyszek112122
    Level 9  
    nic mi to nie mówi jestem laikiem i niewiem o co chodzi na tych schematach wolał bym kolorami mi ktoś napisał jak i co
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Do oczka podłącz minus. A potem kolejno do przewodów plus. Na jednym silnik będzie chodził wolniej, to pierwszy bieg, na drugim szybciej, to drugi bieg, a trzeci powinien doprowadzać do tego, że silnik powinien zatrzymać się w określonym położeniu, to jest parkowanie ramienia. Choć podłączony na stałe może dawać efekt ciągłej pracy silnika jedynie z okresowym szarpnięciem (praca bez obciążenia i "przeskakiwanie przez punk parkowania).
    Schemat traktora masz?
    zbyszek112122
    Level 9  
    na razie dzięki jutro sprawdzę może się uda jak nie to będę pisał pozdrawiam
    zbyszek112122
    Level 9  
    niestety nie mogę znajść obci aby wycieraczka z powrotem wracała tylko zostaje tam gdzie wyłącze.

Moderated By Błażej:

Co???