Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie myszki - zwisy komputera.

zusia72 09 Lis 2013 19:00 792 0
    zusia72
    Poziom 10  
    Dziwne zachowanie myszki - zwisy komputera. Witajcie. Na początek kilka danych : windows 7 64 bit, mobo - Gigabyte GA 970A - ud3 - najnowszy bios F8a, dyski - systemowy OCZ solid 3 / wgrany najnowszy firmware / + 500 giga seagate talerzowy, grafika - GForce GTX 460, ram - 2 x 4 giga.

Problem. Generalnie bez w różnych porach korzystania z komputera kursor myszy nagle zatrzymuje się. Po kilku sekundach odblokowuje się, i często zmienia się ze strzałki w pionową kreseczkę lub inny często różnokolorowy kształt. Wtedy w zasadzie pomaga tylko restart komputera.
    Innym objawem jest moment kiedy przelogowuję komputer z konta córki na moje konto. Wtedy często, nie zawsze , komputer pozostaje na etapie ciemnej planszy. po chwili sie restartuje i ponownie dzieje się dziwna sprawa tzn. ekran zostaje ciemny i pusty, nawet nie ma żadnego migającego kursora natomiast komputer pracuje.

Nadmieniam , że sprawdziłem myszkę. Pożyczyłem od kolegi jego i na niej pojawiają się dokładnie te same objawy. Moja mysz na jego komputerze pracowała bez zastrzeżeń. Zrobiłem na nowo system , mam wgrane najnowsze sterowniki. Muszę podkreślić , że taka sytuacja zaczęła mieć miejsce od kiedy do mobo wstawiłem 8 - rdzeniowca Vishera 8320. Moja płyta ma rev. 1 ale bios zaktualizowany do wersji F8a. To wprawdzie wersja beta jednak na wersji F7 / certyfikowana / było to samo. Objawy o , których piszę wyżej pojawiają się w nieregularnych odstępach czasu. Czasami jest tak , żę komputer totalnie zeświruje lecz po restarcie nic mu nie dolega przez kilka godzin. Co to może być ? proszę o pomoc. Przestudiowałem forum ale nigdzie nie znalazłem podobnego problemu.

p.s. wyżej wkleiłem obrazek z danymi mojego komputera z programu CPUID HW Monitor. Może komuś bedzie to przydatne do postawienia diagnozy ? Zastanawia mnie temperatura pracy OCZ solid - 128 stopni ?????????????????