Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SIEMENS - PROFIsafe SLS i STO

kishon 09 Lis 2013 20:49 1068 3
 • #1 09 Lis 2013 20:49
  kishon
  Poziom 13  

  Witam
  mam mały problem na maszynie do uruchomienia.
  Ogólnie maszyna jest wyposażona w kilka servo i i drzwi bezpieczeństwa. Przy załączonym zasilaniu i zamkniętych SD (safety doors) wysyłam potwierdzenia SLS i STO przez co funkcje te są nieaktywne. Po podłączeniu panelu mobilnego i otwarciu drzwi maszyna nie ma stawać ale zmniejszyć tempo pracy do Safety Limit Speed.
  Otóż na maszynie dzieje się tak, że jak raz otworzę drzwi przy załączonym panelu i zasilaniu, czyli wówczas kiedy gaszę sygnał SLS, dostaje permanentny sygnał STO przez który nie mogę później ruszyć żadnego z napędów, dopiero po zdjęciu zasilania z całej maszyny mogę ponownie ruszać czymkolwiek.
  Podejrzewam, że problem tkwi w konfiguracji serwa, ale pewien nie jestem, Może ktoś miał podobny problem i wie o co chodzi.

  0 3
 • SterControl
 • #2 10 Lis 2013 16:52
  czaruta
  Poziom 13  

  Tez uważam, ze błąd tkwi w po stronie serwo. Jeśli używasz np. S120 musisz kupić extra licencje i wtedy owe tzw. funkcje rozszerzone wykorzystać. Pamiętaj, by wtedy nie dezaktywować SS1, SS2 i STO. Obok SLS masz jeszcze 2 Bity sterujące prędkością, wszystko do konfiguracji po stronie serwa.

  0
 • SterControl
 • #3 10 Lis 2013 17:51
  kishon
  Poziom 13  

  program jest na 300, wszystko poza tym chodzi ogólnie. Sterowanie odbywa się jednym bitem, na zasadzie może być ograniczenie, albo jego brak. Opcja przy SLS wybrane STOP C

  0
 • #4 11 Lis 2013 16:45
  kishon
  Poziom 13  

  Ok dzisiaj trochę jeszcze pogrzebałem w konfiguracji, dodałem potwierdzenie błędu dla napędów, ustawiłem inny poziom SLS i oto co mi wyszło:

  W drabince przy podłaczonym panelu i otwartych SD zmieniam prędkość napędu z np 60k na 500 i teraz przy aktywnym SLSie wszystko chodzi, o ile poziom SLS jest ustawiony >= zadanego w sterowniku (np. SLS = 600, prędkość w PLC = 500) Natomiast jeśli w sterowniku jest większa prędkość SLS wywala błąd 'F07490 EPOS: Enable signal withdrawn while traversing'.
  Przy ustawionej większej prędkości, napęd zaczyna pracować i się rozpędza, przy przekroczeniu prędkości wyrzuca powyższy błąd. Według zakładowego automatyka jest ok, gdyż w końcu nie osiągamy wyższych obrotów niż zadanych w SLSie, chciałbym to doprowadzić do takiego stanu, ze przy zadanych wyższych obrotach w PLC oraz aktywnym sygnale SLS napęd chodzi z prędkością określoną w SLSie.
  Ma ktoś na to pomysł jak to dalej rozwiązać?

  0