Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa 1.7 cdti 100km 2004 - faluje na zimnym

09 Lis 2013 20:58 3966 6
  • Poziom 7  
    Witam. Mam problem z Oplem Corsą C 1.7 cdti 100km z 2004r. podczas odpalania na zimnym silniku faluje bardzo na obrotach i nawet gaśnie ( trzeba przytrzymać na gazie aż sie rozgrzeje),a jak sie rozgrzeje to ładnie pracuje. Pompa sucha ale na dościu do listwy lekko sie poci ropa ale tak już jest od 3 lat i było wszystko oki więc pewnie to nie jest od tego. Samochód jeździ na dobrym paliwie filtry zmieniane na czas. Po podłączeniu pod komputer wywala następujące błędy:P0704 , P1105, P0105 program diagnostyczny to opel tech. Prosze o pomoc.

• Poziom 27  
    Początek końca pompy CR a dokładniej zaworu ciśnienia paliwa na niej.
  • Poziom 7  
    To wystarczy wymiana tego zaworu czy całą pompe do wymiany. Bo zawór kosztuje ok 500zł i nie chciał bym wywalać tyle kasy "w błoto" bo auto i tak idzie na sprzedasz poniważ kupiłem corse d. Więc musze wiedzić na 100% czy to ten zawór. Jak kolego sądzisz czy to jest ta usterka czy może być coś innego.
  • Moderator Samochody
    Nie wiem czy te błędy mają związek z usterką ale:
    P0704 - błąd czujnika załączenia sprzęgła (wciśnięcia pedału sprzęgła)
    P1105 - niespójność sygnałów czujników ciśnienia atmosferycznego i ciśnienia doładowania
    P0105 - za niski sygnał czujnika ciśnienia doładowania
  • Poziom 16  
    niuniu36 ma rację. Przerabiałem ten temat w takiej samej corsie. Na początek możesz wyjąć SCV i go wyczyścić. pomaga na 5km, ale wtedy bedzie pewność. U mnie w dodatku przez uszkodzony zawór klepał układ wtryskowy. Jeżeli zdecydujesz się na wymianę to kup zawór do modeli po 2005 roku. Jest on pozbawiowy wady (chowa się spiralnie i nie zaciera)

• Poziom 27  
    Podaj jak sprawdzisz nr tego zaworu jaki masz zamontowany.
  • Poziom 7  
    Dzięki za pomoc. Temeat uważam za zamknięty. Wymiana SCV pomogła kosztował mnie 540zł.