Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

COMSAT POLONIA FTA 16 jak programować?

20 Mar 2005 18:43 10884 7
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Do przprogramowania potrzeba nam:
    1. Tuner fta comsat - szt.1.
    2. Kabel null-modem (identyczny jak przy 3010 Philipsa) - szt.1.
    3. Dołączone oprogramowanie.
    4. Telewizor (zalecam monitorowanie programowania na ekranie).

krok pierwszy:
    1. Podłączamy dekoder do komputera (zasilanie wyłączone!).
    2.Uruchamiamy program SerialTrans32.
    3. Nie zmieniamy żadnych Ustawień (chyba że korzystamy z com2. Default-owo ustawiony jest com1.Naciskamy przycisk Upload.
    4. Wciskamy przycisk yes w oknie Upload warning.
    5. W oknie wyboru plików wybieramy (po uprzednim rozpakowaniu) plik fescl051304.dat.
    6. Naciskamy transfer.
    7. W momencie pojawienia się komunikatu STATUS: TURN BOX ON HOLDING CHANNEL DOWN należy nacisnąć przycisk (PROGRAM v) na przednim panelu odbiornika i trzymając wciśnięty włączyć wtyczkę odbiornika do prądu.(Tak naprawde trzeba uważać ma się na to jakieś 3-5 sekund, jeżeli zrobimy to później dekoder nie zareaguje. Ale niczym to nie grozi, jezeli nie zdążycie, wyciągnijcie wtyczke i powtórzcie :))
    8. Trzymaj wciśnięty przycisk (PROGRAM v) aż do momentu rozpoczęcia transmisji, tzn. gdy pojawi się okno z paskami postępu transmisji. Zobaczycie to na ekranie monitora i ekranie telewizora :).
    9. Po zakończeniu transmisji pojawi się okno informujące o zakończeniu przesyłania oprogramowania. Naciśnij OK.
    10. Czekaj, aż odbiornik uruchomi się ponownie. W przypadku odbiornika z wyświetlaczem musi pojawić się napis BOOT a następnie numer programu. W przypadku odbiornika bez wyświetlacza czekaj do 5 minut.
    11. Odłączamy zasilanie.
  • Poziom 14  
    czy w w wyżej wymieniony sposó można zaprogramowa tuner comsat fta-32???

Dodano po 2 [minuty]:

czy w w wyżej wymieniony sposó można zaprogramowa tuner comsat fta-32???

Dodano po 51 [sekundy]:

przepraszam choidzi o tuner comsat fta-23
  • Poziom 30  
    Żeby móc zaprogramować comsata musi on mieć głowice dwurzędową(końcówka 194). Można to sprawdzić otwierając tuner i odczytując tekst, który jest z przodu, naprzeciw gniazd lnb. Jeśli mamy końcówkę 184 to mamy głowicę jednorzędową i niestety nic nie zrobimy.
  • Poziom 14  
    to już wiem że mam dwurzdową ale potrzebuje nastpujące programy ``Aplicationloader`` , ``weaksoft1.6.0`` jeśli ktoś ma albow może poda linka bde wdziczny.
    pozdro
  • Poziom 1  
    Witam zrobiłem wszystko tak jak opisane ale po wejściu w menu chcę kliknąć w instalacja i wyskakuje mi pin możecie mi go podać ??

Proszę o szybką pomoc