Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

termet GCO-10-15 - Zasada działania

09 Lis 2013 23:17 2007 7
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam problem z piecem termet. W sumie chciałbym aby ktoś mi wytłumaczył na jakiej zasadzie działa chłodzenie wężownicy, czyli chodzi mi o wybieg pompy. Mój sterownik na dzień dzisiejszy jest uszkodzony , nie było przez uszkodzony relpolowy przekaźniek wybiegu pompy( szukam zastępczego) natomiast po włączeniu pompy na krótko bez sterownika piec normalnie zapala i grzeje, po wyłączeniu pompy z gniazdka płomień oczywiście gaśnie,pozostaje tylko świeczka zapalona. Po jakimś czasie temperatura wyskakuje prawie poza skalę, brak tego wybiegu pompy właśnie. A i tu mam pytanie, w jaki sposób piec realizuje ten wybieg pompy, skoro u mnie dokąd pompa chodzi to i pali się płomień.... Zastanawiam się czy jest to jakaś mała usterka i tani element do wymiany, gdyż w innym przypadku zdecyduję się na wymianę całego pieca. Z góry dziękuje za podpowiedzi.
  • Poziom 9  
    właśnie z przekaźnikami już zakończyłem zabawę... chodzi mi tylko o kilka szczegółów dotyczących działania pieca..... ps nie rozumiem o co chodzi w linku, przeczytałem nie rozumiem :)
  • Poziom 36  
    Z tego co wiem to termet ten jest wiekowy i działa na zasadzie : sterownik daje napięcie na pompę, ta zaczyna pracę przy czym podnosi się iglica zespołu wodnego która otwiera armaturę gazową. Proste jak budowa cepa moim zdaniem;) hehe. Ale teraz tak na poważnie, myśl kolego nad nowym kociołkiem bo nie wiadomo ile ten jeszcze pociągnie i umrze śmiercią naturalną....;/
  • Poziom 9  
    do tego sam doszedłem... tylko w intrukcji pieca jest wyraźnie napisane, że ten piec ma wybieg pompy... czyli pompa dalej chodzi jak już nie grzeje palnik po to by przepompować wodęz wężownicy w celu jej ochłodzenia, cykl ten koło 180 sekund.... ale jak ja załączam pompe na krótko to palnik za każdym razem się zapala... i właśnie chodzi mi o ten sam wybieg jak piec realizuje... czy jest jakiś zawór przy czujniku temperatury który się załącza po uzyskaniu żądanej temp i odcina przepływ wody na tym zespole odpowiedzialnym za włączenie palnika? chce kupić nowy, ale termin umówiony z fachowcem dopiero za 2 tyg.... a ta sprawa dalej mnie nurtuje.
  • Poziom 36  
    Zapewne działa tam wyłącznik czasowy który ominąłeś podpinając pompę na krótko, chodzi o to że po osiągnięciu zadanej temp. Wody C.O palnik gaśnie a czasowy wyłącznik gasi płomień na mostku oraz nakazuje pompie pracę przez zadany czas,
  • Poziom 17  
    A może w sterowniku kotła jest jakiś układ np. na tyrystorach który znacząco obniża obroty pompy, tak że woda nie jest wstanie podnieść iglicy ?
  • Poziom 25  
    Pompą ta posiada dwa biegi elektronicznie zmieniano przez sterownik i żadne podłączenia na krótko nie zrobi wybiegu. Chyba zwróciłeś uwagę że pompą posiada podłączenie na 5 przewodów.