Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite - No bootable device - odzyskanie danych

10 Lis 2013 12:09 2652 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    W zasadzie chodzi mi o info czy istnieje możliwość odzyskania danych z dysku, ale na początek opisze co się z dyskiem stało. Na laptopie wyskoczył mi komunikat:
    Check cable Connection!
    PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM.
    No bootable device -- insert boot disk and press any key.
    W Biosie nie widać dysku. Komp pójdzie do serwisu, ale chciałbym wiedzieć czy istnieje możliwość odzyskania danych po takiej usterce czy muszę zapomnieć o wszystkim co na nim było?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Jak pójdzie do serwisu w celu naprawy laptopa to danych już nie odzyskasz.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    dt1 napisał:
    Możesz spróbować podłączyć ten dysk do innego komputera jeszcze dla sprawdzenia.

Wtedy ewentualnie jakaś szansa na odzyskanie danych może istnieje, lub jeśli dane bardzo ważne oddać dysk do profesjonalnej naprawy jak nigdzie dysku nie wykrywa.
  • Poziom 27  
    Spróbuj podłączyć ten dysk do innego komputera. Jeśli nie będzie działać to są firmy które zajmują się profesjonalnym odzyskiwaniem danych. Po oddaniu im dysku dowiesz się czy i co można z niego odzyskać.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Podaj dokładne oznaczenie komputera.
    Wyłącz w BIOS bootowanie poprzez sieć LAN.
    Ustaw dysk twardy jako pierwsze urządzenie do startu.
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie za zainteresowanie i rady. Wyłączenie bootowania przez LAN nic nie pomogło. Nie chcę w nim grzebać, bo mam na niego jeszcze 2 lata gwarancji, więc we wtorek pojedzie do serwisu. Jednak mała aktualizacja: dowiedziałem się, że ok jakiegoś miesiąca, kiedy ja sam nie korzystałem z laptopa, pojawiły się problemy z napędem DVD (nie czytał płyt albo robił to z wielkim wysiłkiem). Zobaczę co powiedzą w serwisie i wtedy zaktualizuję temat.
  • Poziom 2  
    Dysk zdechł, a z nim wszystkie dane. :| Pytanie, zatem czy dane z tak uszkodzonego dysku da się odzyskać, bo według serwisu jest to niemożliwe.