Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schematu sterownika oświetlenia domowego LED 2 kanałowy (mocniejszy?)

Kiko_1 10 Lis 2013 12:24 1203 0
    Kiko_1
    Poziom 17  
    Witajcie,
    Dostałem od znajomego "zadanie" naprawy jego domowego oświetlenia. Były to 2 gotowe sznury ze zwisającymi diodami (od 4-7 na każdym spuście), coś mniej więcej takiego Schematu sterownika oświetlenia domowego LED 2 kanałowy (mocniejszy?) .
    Sprawa wygląda tak, że oba sterowniki dostały wody i nie nadają się do dalszego używania. Rozebrałem je starą polską metodą "młotek+przecinak" i patrząc realnie, wiele do zepsucia się tam nie ma, 4-5 rezystorów, cewka, przekaźnik, bezpiecznik, mostek, 2 tranzystory i jakiś dziwny sterownik "nalany" na płytkę (jak w starych chińskich zabawkach z melodyjką).

Moje pytanie jest takie, czy jest szansa zbudowania sterownika, który pociągnie te sznury (najlepiej dwa na jednym układzie)?

Teraz trochę techniki, oba sznury identycznej konstrukcji, wspólna masa, idąca przez cały układ do ostatniej diody, sterowanie odbywa się przez 2 tory, jeden idzie do pierwszego spustu, drugi do drugiego i potem naprzemiennie przeskakują. Cały sznur składa się ze 190 diod LED koloru białego, czyli po 95 diod na tor.
    Może jest jakiś gotowy sterownik do takich układów, którego nie udało mi się znaleźć.

Z góry dziękuję za wszelkie porady.
    Pozdrawiam

EDYTA

Dodaję jeszcze zdjęcia wnętrza sterownika, który ostał się względnie cało.

Schematu sterownika oświetlenia domowego LED 2 kanałowy (mocniejszy?) Schematu sterownika oświetlenia domowego LED 2 kanałowy (mocniejszy?) Schematu sterownika oświetlenia domowego LED 2 kanałowy (mocniejszy?) Schematu sterownika oświetlenia domowego LED 2 kanałowy (mocniejszy?) Schematu sterownika oświetlenia domowego LED 2 kanałowy (mocniejszy?)

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady, czy jest jakiś układ gotowy, którym mógłbym zastąpić uszkodzone elementy, bądź chociaż w jaki sposób zasilić takowe węże.
  • Relpol przekaźniki