Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] lub oddam różne graty i złomy.

bolekis 10 Lis 2013 12:51 7362 0
  • #1 10 Lis 2013 12:51
    bolekis
    Poziom 33  

[Aktualizacja 18.07.2017]
    30. Uszkodzony dysk 3TB Seagate ST3000DM001-1CH166
    Dysk wykazuje mnóstwo uszkodzonych sektorów rozłożonych na całej powierzchni.
    Pod Windows zawiesza system, pod Linuxem daje się odczytać i nawet mogłem odzyskać parę plików ze sprawnego obszaru. Ewentualnie więc do podmiany elektroniki. Cena 50 zł. +KW

31. Uszkodzona płyta główna DFI BloodIron P35-T2RL LGA775.
    Płyta po starcie zgłasza błąd sumy kontrolnej biosu i rozpoczyna procedurę
    odzyskiwania biosu z dyskietki. Po podłączeniu stacji, programy do flashowania nie rozpoznają typu układu, zakładam więc że cały układ biosu wymaga wymiany na nowy. Cena takiej usługi prawdopodobnie przewyższy wartość sprawnej płyty więc sprzedaję. Poza tym płyta była sprawna, ma złamane 2 dźwignie do zwalniania modułów RAM i przerobiony socket pod Xeony. Fabryczny glut pod radiatorem chipsetu był wymieniony na pastę. W komplecie maskownica i karton. Cena 20 zł. + KW

32. Uszkodzona płyta Asrock P67 Pro3 LGA1155.
    Uszkodzone piny w sockecie, ślady korozji (zalanie?) uszkodzone gniazdo SATA.
    Cena 0 zł.+ KW

Zasilacz z poz 27 nieaktualny.

[Aktualizacja 4.06.2015]
    29. Pamięci Kingston 2x1 GB DDR3 z upalonymi kilkoma pinami. KVR1333D3N9K2/2G, cena 0 zł.

28. Obudowa zewnętrzna na dysk 3,5" Gembird SATA.
    Właśnie SATA a nie E-SATA. Dołączony jest długi kabel SATA,
    który należy przeciągnąć przez obudowę komputera i podłączyć do płyty głównej.
    Opis pod:
    http://www.gembird.nl/item.aspx?id=3547
    Komplet obejmuje obudowę, kabel sygnałowy, zasilacz i kabel 230V.
    Być może mam do niej podstawkę do postawienia w pionie, muszę poszukać i sprawdzić czy pasuje. Cena 30 zł.

Skaner poz. 22 nieaktualny.

[Aktualizacja 7.03.2015]

Spoiler:
    27. Oryginalny zasilacz Dell PA-10 90W wraz z replikatorem portów PR-01X.
    W komplecie kabel 230V oraz listwa chroniąca przed kurzem złącza z tyłu replikatora. Cena za całość 50 zł. +KW.

Kontroler ADAPTEC 1200A poz. 15 znów do wzięcia.

[Aktualizacja 25.11.2014]
    Zestaw SCSI nr 21 nieaktualny.
    Procesor Cyrix nr 25 nieaktualny.

[Aktualizacja 14 XI 2014]
    Zestaw SCSI nr 21 zarezerwowany.
    Poz. 7,9,12,16,17 nieaktualne

[Aktualizacja 10 X 2014]

Spoiler:
    24. Karta graficzna Galaxy GF 6600 LE PCI-E.
    Pod obciążeniem (gra, benchmark) potrafią się pojawić sekundowe zaniki obrazu.
    Praca na pulpicie - OK, właśnie na niej piszę. Wentylator zużyty, jak się "źle uruchomi" to charczy jak kosiarka. Cena 0 zł. + KW, w komplecie oryginalne pudełko i chyba płyta.

[Sprzedam] lub oddam różne graty i złomy. [Sprzedam] lub oddam różne graty i złomy.

25. Procesor Cyrix CX486 S40.
    Od góry przyklejony oryginalny radiator, kilka nóżek do naprostowania, stan nieznany Cena 0 zł. + KW.

26. Oryginalna bateria UM08B71 do Acer Aspire One D250 i podobnych.
    Czas podtrzymania na ww ok. 50 min. przy przyciemnionym ekranie i włączonym WiFi. Cena 20 zł.+KW.

[Aktualizacja 7 VI]
    23. Zasilacz ATX Golden Field 350PP - do naprawy.
    Nie spalił się aczkolwiek ma problem z napięciami. Płyta jeszcze wystartowała ale dysk i grafika już nie - komunikat o braku dodatkowego zasilania mimo że było podłączone. Pomiarów nie robiłem, od razu wymieniłem na inny. Zdjęcie tabliczki poniżej, złącza następujące:
    - 1x20 pin płyta gł.
    - 1x4 pin zasilanie procesora
    - 4x Molex
    - 1x mini Molex (stacja dyskietek)
    - 1x aux - wygląda jak jedno z dwu złączy do płyty AT
    Wentylator 80mm.
    Cena 0 zł.

[Pierwsza wiosenna aktualizacja 17 V]
    20. Oryg. bateria HP nc6400 - do regeneracji. Nikt w niej nie grzebał, jeszcze trzyma kilka(naście) minut. Cena 0 zł.

Spoiler:
    21. Zewn. nagrywarka CD-RW SCSI, ZTCP: Yamaha 4x4x16, kontroler Adaptec 29160 i kabel zewn. 50pin. Cena, powiedzmy, 50 zł. za całość, jeżeli okazałoby się to sprawne.

22. Skaner podłączany przez port równoległy - jakiś Plustek chyba, działał mi pod XP (było trochę zabawy ze sterownikami). W komplecie kabel połączeniowy i zasilacz, na skanerze jest przejście na drukarkę. 20 zł. jeśli sprawny.

[Aktualizacja 10 XII]
    Płyta Acer i chłodzenie Pentagram nieaktualne.

[Aktualizacja 14 XI]
    Dopisana karta AVM ISDN Fritz!
    Dopisany modem analogowy PCMCIA

[Aktualizacja 13 XI]
    Dodane zdjęcia coolera Pentagram.
    Dodane zdjęcie kart do laptopów.
    Dopisana karta WLAN miniPCI.

[Aktualizacja 12 XI]
    Dopisane karty graficzne do laptopów.

[Aktualizacja 11 XI]
    Procesor Pentium nieaktualny.
    Zdjęcia karty dodane w wątku, przy okazji zdjęcie procesora w treści ogłoszenia.

Nazbierało mi się trochę gratów sprawnych i niesprawnych, które już zajmują tylko miejsce - oddam za niewielkie kwoty lub za darmo (doliczamy koszt ew. przesyłki). We Wrocławiu możliwy odbiór osobisty.
    Stan techniczny podany z pamięci, w razie zainteresowania postaram się, w miarę możliwości, sprawdzić dokładniej.

1. Kieszenie na dyski PATA 3,5" Data Express DE100i-A, stalowe, uszkodzone, 2 szt. Prawdopodobnie uszkodzona elektronika w szufladzie na dysk - dysk nie wykrywany. Cena 0 zł.

2. Kieszeń na dysk PATA 3,5" UC-106TMFA, aluminiowa, z bajerami (wentylator, czujnik temp., regulacja obrotów, wyświetlacz, alarm). Nie używana. Czarny front. Cena 30 zł. Recenzja takiej kieszeni z innym logo pod:
    http://www.hardcoreware.net/reviews/review-141-1.htm

3. Ramka do chłodzenia HDD 3,5" - sama blacha z otworami na śruby i wentylatory, kolor jasnoniebieski. Cena 0 zł.

4. Modemy analogowe ISA, w jednym był wymieniony po burzy kondensator. Drugi nawet zapomniałem skąd mam. Stan techniczny jest więc nieznany. Cena 0 zł.

Spoiler:
    5. Karta graficzna Albatron FX5900 AGP. Karta ma uszkodzenia mechaniczne (urwany kondensator obok gniazda DVI, naderwane drobne elementy SMD). Uruchomiła się na wyjściu analogowym. Cena 0 zł.
    6. Procesor prawdopodobnie Pentium I 133MHz. Od góry przyklejony wysoki radiator. Cena 0 zł.

7. Kontroler PCI/IDE RZ1000BP. Stan nieznany. Cena 0 zł.

8. Pamięci DDR400 ECC (do serwerów i stacji roboczych) Kingston KVR400X72C3A/512 2 szt. Nie mam płyty do sprawdzenia. Cena 0 zł.

9. Różne pamięci SIMM: 1 lub 4 MB, FPM lub EDO, może jest też 16 MB. Stan nieznany. Cena 0 zł.

10. Płyta główna Acer I90M (mATX, i915G, LGA775, PCI-E x16, x1, PCI, DDR, LAN, Audio, PATA, SATA, FDD, USB) z proc. Pentium4 3GHz oraz 1.5 GB RAM. Zintegrowana grafika. Całość sprawna. W komplecie maskownica portów. Cena 50 zł.

11. Chłodzenie CPU Pentagram NXC-100Al. Używane. Przeznaczone do Intel S478/LGA775, AMD S754/939/940/AM2. Radiator ma 2 metalowe zaczepy, do tego pierścień i kołki do LGA775 - nie wiem czy to już komplet do wszystkich podstawek. Wentylator w dobrym stanie, 2800rpm, brak regulatora obrotów. Cena 15 zł.
    Choć pasujące, to nie jest chłodzenie z powyższego zestawu więc nie wiem jak będzie z wydajnością. Jeśli ktoś zechce go do pow. płyty wtedy cena 10 zł.

[Sprzedam] lub oddam różne graty i złomy. [Sprzedam] lub oddam różne graty i złomy.
    12. Uszkodzone dyski twarde:
    - WD5000AVJB,
    - WD6400AAKS,
    Albo się nie kręcą albo POST wisi
    - ST3300831A - startuje, skan powierzchni MHDD wykrywa 1 UNC ale nie można zapisywać na dysk, przy próbie zerowania - "catastrophic failure".

Cena 0 zł./szt :)

13. Karta sieciowa GeniusLAN ISA, wyjścia na skrętkę i koncentryk. Stan nieznany. Cena 0 zł.

14. Karta video DxR PCI (akcelerator do MPEG-2 czyli DVD do starych komputerów).
    Powinna być sprawna, pełny komplet ze wszystkimi kabelkami, cena 20 zł.

15. Kontroler dysków PCI->PATA, PATA RAID Adaptec 1200A. Sterowniki producenta są do XP i starszych. Do nowszych systemów trzeba instalować bodajże HPT RocketRAID. Cena 20 zl.
    Spoiler:
    16. Karty graficzne do laptopów - dostałem je gratis więc prawdopodobnie są uszkodzone:
    - NVidia GF-GO7600-N-A2
    - ATI Mobility Radeon X300 128MB
    Cena 0 zł.

17. Karta WLAN Dell TrueMobile miniPCI (Broadcom). Karta w zasadzie sprawna ale nigdy mi się nie podobało jej działanie. Jakby za mało czuła - łapała tylko najsilniejsze sieci. Cena 0 zł.

18. Karta ISDN PCI AVM Fritzcard. Stan nieznany, w komplecie pudełko i kabel. Cena 0 zł.

19. Modem analogowy PCMCIA Psion (chyba). Powinien być sprawny. W komplecie kabel RJ-11. Cena 0 zł.

Jak coś jeszcze poznajduję to dopiszę.

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • SterControl