Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naczynie wzbiorcze przeponowe REFLEX N 250 L do hydroforu??

10 Lis 2013 13:04 3012 8
  • Poziom 20  
    Padł mi zbiornik hydroforu, mam wolne naczynie wzbiorcze przeponowe REFLEX N 250l ciśnienie max 6bar, wstępne 1.5bar. Czy można go używać do zimnej wody użytkowej (do pitnej mam odrębny układ) zakres pracy 2,5-4,5bar na ile napompować ciśnienie wstępne??
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Ciśnienie wstępne 2,2 bar
  • Poziom 19  
    nasu. nieprawda. sprawdz najpierw cisnienie nominalne w instalacji zimnej wody. nastepnie w naczyniu dopompuj o ok 0,2 bar wieksze niz to nominalne.
  • Poziom 36  
    EkoGrzew napisał:
    nasu. nieprawda. sprawdz najpierw cisnienie nominalne w instalacji zimnej wody. nastepnie w naczyniu dopompuj o ok 0,2 bar wieksze niz to nominalne.

Piracik dobrze napisał.

Zupełnie inna sprawa, że najpierw powinno się ustalić ciśnienie w instalacji wodnej a dopiero potem dobierać resztę ciśnień.

Ale skoro autor nie podał tego parametru to trudno się do niego odnieść.
  • Poziom 36  
    Chyba się nie rozumiemy.

Zrozumiałem, że sterownik ciśnieniowy pompy masz ustawiony na ciśnienie załączania 2,5 bar i ciśnienie wyłączania 4,5 bar.
    Ekogrzew napisał o ciśnieniu w instalacji domowej, które powinno być stałe i stabilizuje je regulator ciśnienia inaczej zwany reduktor ciśnienia.
    To są 3 różne ciśnienia.
    zbiornik przeponowy napełnia się ciśnieniem wstępnym niższym niż ciśnienie załączenia sterownika i wyższym niż ciśnienie w instalacji domowej.
    Zbiornik przeponowy gdy jest sprawny (a w zasadzie sprawna jest przepona) nie ma kontaktu z magazynowaną wodą. Z nią ma kontakt tylko przepona i flansza zbiornika.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    nasu masz rację oczywiście, ten zbiornik nie nadaje się do wody pitnej.
  • Poziom 20  
    Czy można go używać do zimnej wody użytkowej: Pranie, mycie, ochrona roślin. Posiadam studnię do lustra wody około 3m do prania czy zabiegów chemicznej ochrony roślin doskonała, do pitnej i całej kuchni mam odrębny układ z wodociągu.
    Obawiam się czy zbiornik nie przerdzewieje niby układ prawie zamknięty.
    Mam takie dwa nieużywane naczynia wzbiorcze przeponowe REFLEX 250l i 850l i trochę szkoda mi wydawać 1000zł na kolejne.

PS
    Nie nadaje się koroduje od środka, brązowa woda