Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naczynie wzbiorcze przeponowe REFLEX N 250 L do hydroforu??

10 Lis 2013 13:04 3012 8
 • Poziom 20  
  Padł mi zbiornik hydroforu, mam wolne naczynie wzbiorcze przeponowe REFLEX N 250l ciśnienie max 6bar, wstępne 1.5bar. Czy można go używać do zimnej wody użytkowej (do pitnej mam odrębny układ) zakres pracy 2,5-4,5bar na ile napompować ciśnienie wstępne??
 • Moderator - Systemy Grzewcze
  Ciśnienie wstępne 2,2 bar
 • Poziom 19  
  nasu. nieprawda. sprawdz najpierw cisnienie nominalne w instalacji zimnej wody. nastepnie w naczyniu dopompuj o ok 0,2 bar wieksze niz to nominalne.
 • Poziom 36  
  EkoGrzew napisał:
  nasu. nieprawda. sprawdz najpierw cisnienie nominalne w instalacji zimnej wody. nastepnie w naczyniu dopompuj o ok 0,2 bar wieksze niz to nominalne.


  Piracik dobrze napisał.

  Zupełnie inna sprawa, że najpierw powinno się ustalić ciśnienie w instalacji wodnej a dopiero potem dobierać resztę ciśnień.

  Ale skoro autor nie podał tego parametru to trudno się do niego odnieść.
 • Poziom 36  
  Chyba się nie rozumiemy.

  Zrozumiałem, że sterownik ciśnieniowy pompy masz ustawiony na ciśnienie załączania 2,5 bar i ciśnienie wyłączania 4,5 bar.
  Ekogrzew napisał o ciśnieniu w instalacji domowej, które powinno być stałe i stabilizuje je regulator ciśnienia inaczej zwany reduktor ciśnienia.
  To są 3 różne ciśnienia.
  zbiornik przeponowy napełnia się ciśnieniem wstępnym niższym niż ciśnienie załączenia sterownika i wyższym niż ciśnienie w instalacji domowej.
  Zbiornik przeponowy gdy jest sprawny (a w zasadzie sprawna jest przepona) nie ma kontaktu z magazynowaną wodą. Z nią ma kontakt tylko przepona i flansza zbiornika.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  nasu masz rację oczywiście, ten zbiornik nie nadaje się do wody pitnej.
 • Poziom 20  
  Czy można go używać do zimnej wody użytkowej: Pranie, mycie, ochrona roślin. Posiadam studnię do lustra wody około 3m do prania czy zabiegów chemicznej ochrony roślin doskonała, do pitnej i całej kuchni mam odrębny układ z wodociągu.
  Obawiam się czy zbiornik nie przerdzewieje niby układ prawie zamknięty.
  Mam takie dwa nieużywane naczynia wzbiorcze przeponowe REFLEX 250l i 850l i trochę szkoda mi wydawać 1000zł na kolejne.


  PS
  Nie nadaje się koroduje od środka, brązowa woda