Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit WITE127 - nie kręci, uszkodzony moduł.

elektryku5 10 Nov 2013 15:27 3039 8
    elektryku5
    Level 39  
    Witam, problem ten sam co tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2056736.html , raz załapała pod odpięciu i wpięciu modułu, wszystkie przekaźniki wylutowałem i sprawdziłem, są ok.
    Tam pisało o sprawdzeniu przelotek, no ale jest ich na tyle, że będzie spory problem oraz PCB jest lakierowane, sprawę rozwiązano wymianą modułu, niestety nie widzę jakoś takiego na aukcjach...

Może ktoś miał podobny problem i ma pomysł gdzie może coś nie stykać, byłbym wdzięczny za info.
    iskrownik
    Moderator of Home appliances
    Nie podałeś wersji ani S/N ,ale z tego co pamiętam siedzi tam elektronika EVO2 a to jest moduł uniwersalny , jeśli jesteś pewien że to z modułu to załatw sobie identyczną z innej pralki przelutuj eeprom i po problemie. Jednak na Twoim miejscu przyjrzał bym się okablowaniu silnika i samemu silnikowi pod kątem upływności.
    elektryku5
    Level 39  
    Indesit WITE127 - nie kręci, uszkodzony moduł. Indesit WITE127 - nie kręci, uszkodzony moduł.

Jeśli trzeba zrobię więcej zdjęć.

Cóż nie wiem czy to kostki, dociskałem, ale i tak nie chciało śmigać, z modułem zasugerowały mnie podobne tematy, choć nie chciałbym go daremnie wymieniać.
    iskrownik
    Zdjęć nie potrzeba więcej, a mi chodziło o nr. urządzenia z jego tabliczki znamionowej . Jesteś w stanie zgrać zawartość pamięci 24c64 i podesłać w pliku bin.?
  • Helpful post
    iskrownik
    Zakładam że silnik pomierzyłeś z poziomu złącza J9 i wszystko jest w porządku. Elektronika zapamiętała sobie: F01 razy 4; F02 razy 8 ; F08 razy 1. Przemierz przelotki od przekaźników do ULN2003 , na 12 pinie ULN sprawdź obecność impulsów wyzwalających triak silnika, ewentualnie podstaw ULN i triaka Q1.
    Przy elektronice były wykonywane jakieś manewry ok 5 lat wstecz i od tamtej pory pralka wykonała 1066 prań ,z czego 779 było przeładowanych ;) . S/N urządzenia 808206003 .To jako ciekawostka...
    Działaj! W razie czego możesz mi ten moduł podesłać .
    Pozdrawiam.
    elektryku5
    Level 39  
    Jedyne co na razie zrobiłem, to wylut i wlutowanie przekaźników, wydaje się być normalnie, bo cykają tak jak powinny, silnik kręci.

Tylko chyba mam inny problem, gdzieś coś z hydrostatem jest nieszczelne, niby ok przez chwilę, ale potem dopuszcza wody bez końca, także na razie muszę skołować wężyk i będę dalej prowadził diagnostykę.
    falo22
    Level 25  
    Sprawdz kolego na pierwszej fotce masz chyba uszkodzony Q12 tak wygląda ze zdjęcia , pisałem wczoraj ale post gdzieś zanikł
    elektryku5
    Level 39  
    To prędzej jakiś brud na zdjęciu, pralki nie mam przed sobą, ale przez chwilę udało jej się normalnie pracować, więc dlatego podejrzewam brak styku w którymś miejscu na module.
    Wcześniej było tylko jedno cyknięcie przekaźnika (nie wiem niestety od czego), teraz prawidłowo słychać cykanie od rewersów i nawet kręci.

EDIT:

Wężyk hydrostatu wymieniłem, na razie pralka idzie.

Znalazłem po rosyjsku fajnie rozpisany EVO1, więc może o EVO2 też co by się znalazło...
    Ma ktoś jakieś materiały o tym module?