Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook - Martwa płyta i piekarnik

belatrix1 10 Lis 2013 16:44 1524 2
  • #1 10 Lis 2013 16:44
    belatrix1
    Poziom 10  

płyta Mastercook I4DE64S
    piekarnik Mastercook MF-800ATCX

Problem przynajmniej dla mnie przedziwny.
    Zaczął wyłączać się wyłącznik różnicowo-prądowy - tak raz na jakiś czas ale przeważnie wtedy gdy działał piekarnik.
    Dzisiaj jednak uparł się i w połowie pieczenia zaczął wywalać i za nic nie dało się już włączyć piekarnika. Zajrzałem do rozdzielki i wydawało mi się że może przewód ochronny jest jakby poluzowany.:

Mastercook - Martwa płyta i piekarnik

Zacząłem go dokręcać i troszkę zaiskrzyło. Dokręciłem i okazało się że od tej pory płytę indukcyjna mam zepsutą. ( a piekarnik dalej wywala).
    Kurcze, no to jeszcze raz spokojnie sprawdziłem czy na pewno ten kabelek dokręciłem jak trzeba i znowu podczas dokręcania zobaczyłem jakieś drobniutkie iskrzenie. No i od tej chwili nie mogę włączyć ani płyty ani piekarnika - martwe tak jak by w ogóle nie było zasilania.
    Niestety zasilanie jest - dwie fazy do płyty i trzecia do piekarnika.
    Napięcie pomiędzy przewodem zerowych i fazowymi są. Jedyne czego nie sprawdzam to przewód ochronny - bo nie wiem jak.
    Czy możliwe, że faktycznie od grzebania przy przewodzie ochronnym popaliłem sobie kolejno płytę oraz piekarnik ?
    Jeśli nie to co może być przyczyną takiego zachowania ?

0 2
  • #2 10 Lis 2013 18:40
    ROBSON33
    Moderator AGD

belatrix1 napisał:
    Zaczął wyłączać się wyłącznik różnicowo-prądowy - tak raz na jakiś czas ale przeważnie wtedy gdy działał piekarnik.

Prawdopodobnie jedna z grzałek piekarnika ma upływność, należy pomierzyć i zlokalizować która a następnie wymienić wadliwą grzałkę.

0
  • #3 10 Lis 2013 18:44
    belatrix1
    Poziom 10  

No nie wiem :( teraz to już nic nie działa łącznie z płytą.

0