Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Advent ERT2250 - Nie ładuje baterii

10 Lis 2013 17:28 1260 2
  • Poziom 12  
    Witam!
    Laptop Advent ERT2250 problem jest z ładowaniem baterii.Zasilacz sprawdzony-sprawny.Zjawisko przebiega tak że ikonka na pasku pokazuje że ładuje ale jest ciągle 0% a czasem 4% później znowu 0 i więcej nie idzie.Po odłączeniu zasilania natychmiast pada.Dodam że wcześniej bateria trzymała dobrze ok.1,5 godz. później już trochę krócej ok.1 godz. aż w pewnym momencie zauważyłem ciągle mrugającą diodę na pomarańczowo czyli tak jest jak ładuje.Normalnie po pewnym czasie bateria się naładowała i dioda świeciła na zielono.Teraz tak nie jest - cały czas mruga na pomarańczowo.Mam w związku z tym pytanie czy to może być wina baterii
    czy laptopa.Wiem że najprościej byłoby podstawić taką samą baterię w celu sprawdzenia ale jej nie posiadam.Ewentualnie czy w razie wymiany ogniw -regeneracja (jakby to była wina baterii) jest z tym problem typu np.kasowanie eepromu,możliwość przypadkowego zablokowania sterownika itp.
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
  • Poziom 16  
    Najprawdopodobniej bateria się już zużyła i należy ją wymienić lub zregenerować.
    Ewentualnie jak nie masz możliwości sprawdzenia innej baterii lub tej w innym lapku to możesz zrobić pomiary napięć ładowania dla pewności ale stawiam na baterie...
  • Poziom 12  
    Miałem trochę czasu i pokombinowałem z baterią.Strasznie ciężko rozebrać,mocno posklejana.Pomierzyłem ogniwa i jedno (2 równolegle) miało 0V.Podstawiłem na próbę
    jakieś stare z demontażu ale naładowane które jeszcze coś tam trzyma i wydaje się że jest OK.Bateria normalnie się ładuje,trzyma ok.40 min. czyli wiadomo że laptop ma sprawny układ ładowania a wina leżała po stronie baterii.Oczywiście bateria nadaje się do regeneracji i w najbliższym czasie zakupię komplet ogniw i zregeneruję baterię bo teraz nawet jej nie sklejałem tylko tak jest włożona na próbę.Potem formowanie, kalibracja i myślę że powinno być OK.Te ogniwa co wyciągnąłem próbowałem naładować zewnętrzną ładowarką do li-jon ale nic,kompletnie nie pobierają prądu i nawet pobudzanie zasilaczem nic nie daje,totalny złom.
    Temat do zamknięcia.