Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P11.144 - Podświetlenie diodowe nóg

maras132 10 Lis 2013 18:10 1353 0
    maras132
    Poziom 10  
    Witam!

Chciałbym się z wami podzielić swoją modyfikacją, która powinna być fabrycznie w Primerze. Otóż zawsze brakowało mi w oświetleniu, brak podświetlenia nóg. Tylko moja zachcianka polegała na tym, że chciałem aby światła zapalały się tak samo jak lampa w suficie. Czyli jak otwieram centralnym zamkiem auto to podświetlenie też się zapala, a gdy przekręcam kluczyk w stacyjce na zapłon to taśma LED automatycznie się ściemnia jak lampa w suficie. A więc, na samym początku ważna rzecz, wszystko robiłem przy odłączonym akumulatorze żeby nie spalić czasami tego moduł ściemniacza. Czytałem w internecie, że ktoś to robił z akumulatorem i spalił moduł. Kabel od lampki idzie przez przedni lewy słupek auta. Musimy zdjąć osłonę słupka i podpiąć taśme LED (w moim przypadku zimna biel). Później ładnie maskujemy kabel w uszczelce od drzwi, plastikach żeby nie było go widać. Reszty już chyba nie muszę mówić, kleimy taśme LED i otrzymujemy oto taki efekt. Cały bajer kosztował mnie niecałe 30 zł w Castoramie - kabel, koszulki, taśma led.

jyqv.jpg

Później mogę wstawić filmik jak to dokładnie funkcjonuję.