Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niedziałająca nawigacja w radiu Opel CD70 Navi

10 Nov 2013 19:03 3456 3
  • Level 2  
    Witam

Mam podobny problem jak kolega już kiedyś opisał na tym forum:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053612.html

Mam Astrę III i radio CD 70 Navi.

Po dezynfekcji wlotów powietrza w kabinie przestała działać mi nawigacja, natomiast działa radio i CD. Podobnie jak kolega na wyświetlaczu w zakładce nawigacji mam "pusto". Nie reagują przyciski na panelu radia dotyczące nawigacji (lokalizacja domowa, klawisz NAVI i klawisz instrukcji głosowych). Sprawdziłem wszelkie połączenia pomiędzy radiem a anteną, radiem i wyświetlaczem - wszystko jest jak trzeba. Radio rozebrałem przy okazji wymieniania lasera w odtwarzaczu CD i za jednym razem przyjrzałem się płytce-modułowi nawigacji. Na pierwszy rzut oka - nic nie jest upalone czy też przytopione.

Kolega napisał, że "podgrzał" ścieżki na płycie i nawi wróciła - jako laik w temacie, chciałem zapytać jak i czym to zrobić? Może i mnie się uda wskrzesić nawigację?

Będę wdzięczny za pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 2  
    witam,
    czy poradziłeś sobie z tym problemem
  • Level 2  
    Tak poradziłem - kupiłem używane radio i przelogowałem do mojego auta... Niestety jedyna opcja. Moduł nie do kupienia, a przelutowanie nic nie dało
  • Level 2  
    ok. Dzięki za informację.