Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech z523 - Brak dzwięku przy podłączeniu do TV

Szpakos01 10 Lis 2013 19:07 1833 8
  • #1 10 Lis 2013 19:07
    Szpakos01
    Poziom 8  

Witam
    Próbuje podłączyć pod TV głośniki z PC-ta. Problem w tym ze coś nie działa...

TV: SAMSUNG UE50F6100 3D 50"
    Głośniki: Logitech z523

1 sposób:- Mini Jack 3.5mm podłączam do TV-(pod wyjście na słuchawki), z drugiej strony 2x RCA (Cinch) do Subwoofera = działa i gra, rzecz w tym że głośniki w TV przestają grać w chwili kiedy włożę Jacka 3.5mm

2 sposób:- 2x RCA podłączam do TV (Audio outputs), z drugiej strony 2x RCA do Subwoofera = głucha cisza :(

3 sposób:- 2x RCA podłączam do TV (Audio outputs), z drugiej strony Mini Jack 3.5mm do Centralki (jest wejscie na Audio/MP3) = głucha cisza :(

Przerobiłem instrukcję od TV, cale menu w TV i nic nie znalazłem. Powinno działać!

Chciałbym aby głośniki od PC grały razem z TV przy wyłączonym kompie. TV bezpośrednio z Głośnikami.
    Zastanawiam się jeszcze czy czasem to nie wina kabla, choć jest nowy to najtańszy jaki znalazłem.

Prosze o pomoc

0 8
  • #3 10 Lis 2013 20:26
    Szpakos01
    Poziom 8  

ahhh wiec wyszlo ze nie doczytalem instrukcje a TV wisi juz na scianie i nie widze dokladnie co tam jest :/ no to dalem ciała...

PS. a czy jest kabel optyczny -> 2x RCA?

badz prosze o informacje jak to rozwiązać :P

0
  • #4 10 Lis 2013 22:20
    anmedia
    Poziom 39  

ad.1 Trudno, aby graly gosniki w TV i dodatkowe - tak sie nie da sluchac. Wiec dzieki temu ze wylaczaja sie glosniki w TV dzwiek sie nie dubluje.
    ad.2 Istnieje taka mozliwosc (do sprawdzenia) z wyprowadzenia eurozlacza. Pisze do sprawdzenia, bo nie zawsze to dziala - tzn nie we wszystkich telewizorach.

Szpakos01 napisał:
    PS. a czy jest kabel optyczny -> 2x RCA?

Nie ma, jest za to konwerter ktory kosztuje okolo 200zl

Szpakos01 napisał:
    badz prosze o informacje jak to rozwiązać

Masz tylko dwa rozwiazania podane powyzej.

0
  • #5 10 Lis 2013 22:31
    mihal2002
    Poziom 43  

anmedia napisał:
    ad.1 Trudno, aby graly gosniki w TV i dodatkowe - tak sie nie da sluchac.

Da się, graja słuchawki i głośniki. Tak jest w TV Sony. Czy ten Samsung to posiada wie sam właściciel. Ale jak będzie tak jak sam pisze
    Szpakos01 napisał:
    ahhh wiec wyszlo ze nie doczytalem instrukcje a TV wisi juz na scianie i nie widze dokladnie co tam jest :/ no to dalem ciała...

to wielka lipa.

0
  • #6 10 Lis 2013 22:35
    anmedia
    Poziom 39  

mihal2002 napisał:
    Da się,

Pisalem pod katem jakosci odsluchu, ze jednoczesniej graja i glosniki w TV i zewnetrzne.

mihal2002 napisał:
    graja słuchawki i głośniki.

A wydawalo mi sie ze po wpieciu sluchawek glosniki sie wylaczaja - Samsun, LG, Philips, Thomson i cala gama marek tak posiada. No chyba ze jestem nie doinformowany.

0
  • #8 10 Lis 2013 22:43
    anmedia
    Poziom 39  

mihal2002 napisał:
    I tu masz rację.

A co napisal kolega wyzej:
    Szpakos01 napisał:
    rzecz w tym że głośniki w TV przestają grać w chwili kiedy włożę Jacka 3.5mm

0
  • #9 10 Lis 2013 22:46
    mihal2002
    Poziom 43  

anmedia napisał:
    A co napisal kolega wyzej:

A co ja napisałem
    mihal2002 napisał:
    Tak jest w TV Sony

a kolega niech poczyta instrukcję dokładniej swojego TV.
    A TY swoje. Zapoznaj sie może z instrukcjami TV. I będziesz wiedział że takie opcje ustawia się w menu.

0