Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz do laptopa - Ładowanie akumulatora samochodowego zasilaczem imulsowym

ldomal 10 Nov 2013 19:20 9708 7
    ldomal
    Level 14  
    Witam! Mam pytanie:czy zasilaczem impulsowym od laptopa naładuję aku samochodowy? Oczywiście jeżeli znajdę o odpowiednim napięciu i wydajności prądowej? Pozdrawiam ldomal
    janszy3643
    Level 29  
    Jasne że można. ważne by napiecie końcowe było ok 15V i prąd wyjściowy dopasowany do pojemności Aku.
    kwantor
    Level 38  
    Ja tak właśnie ładuję, gdy zajdzie potrzeba, zasilacz od IBM 18V 8A- akumulator podłączam przez żarówkę reflektorową 12V/75W.
    Nie da sie podłączyć bezpośrednio do akumulatora, bo to jest napięcie stabilizowane, zaś prąd ładowania przebiega dużą krzywą.
    Czasem oznacza to zwarcie dla tego typu zasilacza i się co najmniej wyłączy.
    ldomal
    Level 14  
    A tak zwany proces odsiarczania występuje?
    kwantor
    Level 38  
    ldomal wrote:
    A tak zwany proces odsiarczania występuje?

jak myslisz, że wyleczysz padnięty akumulator, to bozbądź się złudzeń. Prędzej zaleczysz dźiurę w zębie szczoteczkowaniem i pastą.. :D
    Jakieś tam nikłe efekty uzyskasz, ale prostownikiem na tyrystorze, gdzie to, co 10 impuls jest w przeciwnej fazie.
    ldomal
    Level 14  
    Ok! to jak to właściwie z tym odsiarczaniem jest? Chodzi zasilacz impulsowy jakiś inny?A aku żelowy tym od laptopa naładuję? ldomal
    kwantor
    Level 38  
    Chcesz odsiarczać, czy też ładować?
    Jeśli chcesz odsiarczać, to zainteresuj się tematem odsiarczania (dla mnie to utopia)
    Zasilacz od laptopa itp, mimo ze jest przetwornicą impulsową, ma wpływ na odsiarczanie, niczym księżyc na rozwój płciowy kaczek.
    To tyle, tytułem końca.
    ldomal
    Level 14  
    Dziękuję za sprowadzenie na ziemię.Pozdrawiam ldomal

Zamykam.
    Dar.El