Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Współzałożycielowi YouTube nie podoba się nowy system komentarzy

Zfon 10 Lis 2013 21:04 5151 25
  • Współzałożycielowi YouTube nie podoba się nowy system komentarzy Przed miesiącem Google ujawniło swoje plany przeglądu i modyfikacji systemu komentarzy na portalu YouTube. Głównym celem zmian jest pełna integracja zamieszczanych przez użytkowników wpisów z ich profilami na społecznościowej odnodze imperium Google - Google+. Oznacza to, że ktokolwiek będzie chciał brać udział w dyskusjach mających miejsce pod filmikami, będzie zmuszony założyć tam swoje konto. Zapowiadana zmiana wywołała sprzeciw wielu użytkowników, którzy wyrażali swoje uwagi pod nagraniem prezentującym plany Google.

Google opiera swoją argumentację na fakcie, że nowy system komentarzy premiuje te wpisy, które pochodzą od osób, "na których najbardziej nam zależy", a więc na tych, które zostały zamieszczone przez ludzi, z którymi łączą nas relacje z Google+. Chociaż nowy system premiuje wpisy znajomych, to nadal mamy możliwość wyświetlania najnowszych chronologicznie dzięki opcji "Newest First".

W międzyczasie wiele użytkowników portalu zapowiada, że nie zamierza robić pożytku z nowego systemu komentarzy, a skoro nie będzie innej opcji - całkowicie zaprzestanie udziału w dyskusjach.

Źródło: Link

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    Zfon
    Poziom 10  
    Specjalizuje się w: elektronika
    Zfon napisał 47 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kraków. Jest z nami od 2013 roku.
    Robert2307
    Poziom 13  
    Google+ to kompletna klapa,malo kto z tego korzysta to trzeba pozyskać użytkowników na siłe.
    mamakapcia
    Poziom 17  
    Cytat:
    Komentarze w YouTube są chore! Nie czytelne! Wymagają +Google! Przekaż tą wiadomość dalej! Zmieńmy to!

Link
    Atlantis86
    Poziom 19  
    Kiedyś pewnie sam śmiałbym się z takich "teorii spiskowych" ale teraz zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem takie decyzje nie zostały najzwyczajniej w świecie wymuszone na właścicielach serwisu. Wiadomo - anonimowość w Internecie (przynajmniej jeśli mówimy o clearnecie) to mit, jednak żeby ustalić tożsamość komentującego o konkretnym nicku trzeba wykonać parę czynności. Po co NSA miałaby zlecać takie zadania swoim analitykom, skoro można tak zaprojektować cały system, że użytkownik będzie musiał sam się podpisać pod każdą wypowiedzą?

A czy przypadkiem Maemo nie zostało zabite w podobny sposób? Może komuś nie był na rękę smartfonowy system o całkowicie otwartych źródłach?
    Jarko2227
    Poziom 10  
    Wreszcie jakiś porządny system komentarzy.
    Jackziom
    Poziom 23  
    Nowy system komentarzy jest za przeproszeniem o 4 litery potłuc. A po drugie pragnę zwrócić uwagę internautów na to, że to co ostatnio korporacja "Google" poczynia ze swoimi aplikacjami (nie tylko) mobilnymi i to, jak drastycznie i bez pardonu wprowadzają gruntowne (nie raz w ogóle nie potrzebne, psujące całość) zmiany- to się po prostu w głowie nie mieści. Szkoda, bo kiedyś ta firma nie była tak łasa na pieniądze a swoje zarabiała. Teraz dorobiła się ogromnych pieniędzy a im ciągle mało, a do tego droga jaką obierają do kolejnego bogacenia się jest beznadziejna- przekombinowana.

Każde nasze posunięcie i korzystanie w internecie, będzie opłacane niestety naszą prywatnością, danymi itd. Już teraz nie da się nie których urządzeń, programów używać bez rejestracji w jakimś "serwisie/systemie".
    Co będzie w przyszłości? Strach pomyśleć!
    Krzysiek99
    Poziom 27  
    Najbardziej z tego nowego systemu nie podoba mi się sortowanie komentarzy, sam chce wybierać co czytam a nie ja widzę na pierwszej pozycji komentarze znajomych. Ja zdanie znajomych znam a chce poznać zdanie innych ludzi.
    thereminator
    Warunkowo odblokowany
    Google już dawno zabiło YT, teraz tylko pudruje i perfumuje trupa, żeby nie śmierdział i próbuje zarobić na truchle kilka $.
    Tommy82
    Poziom 40  
    Po prostu google miało za słabo zidentyfikowanego usera
    Po co ? dla celów reklamowych czy ktoś jeszcze na tym ficzeże skorzysta? Zapewne.
    Flaman11
    Poziom 17  
    Już dawno przestałem korzystać z youtube'a. Kiedyś codziennie oglądałem dziesiątki filmów, które mi proponowali, ze względu na historię przeglądanych, później wprowadzili zmiany, przez które wyświetlało mi w kółko te same filmy moich znajomych i tak przestałem korzystać.
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    thereminator napisał:
    Google już dawno zabiło YT, teraz tylko pudruje i perfumuje trupa, żeby nie śmierdział i próbuje zarobić na truchle kilka $.

Tommy82 napisał:
    Po prostu google miało za słabo zidentyfikowanego usera
    Po co ? dla celów reklamowych czy ktoś jeszcze na tym ficzeże skorzysta? Zapewne.

Chcielibyście, aby wszystko było za darmo. Proponuję założyć taki serwis opłacać wszelkie koszty z własnej kieszeni i nie zarabiać na nim ... taki biznes, to sztuka kompromisu ceny produktu i popytu i nigdy nie da się zadowolić wszystkich.

Google to przedsiębiorstwo i jak każde ma przynosić jak największe zyski. Z ich punktu widzenia jesteśmy trybikami generującymi przychody i zysk. Wszelkie ich działania i zmiany są odzwierciedlone po czasie na wykresach w szczególności zysku (który należy maksymalizować). Robi to każdy z Was na co dzień we własnym zakresie - pamiętajcie o tym psiocząc na Google. :)
    thereminator
    Warunkowo odblokowany
    To nie kompromis tylko kompromitacja, bo jak można nazwać działania na niekorzyść a przynajmniej coraz poważniej utrudniające korzystanie użytkownikom. YT też zarabiało, ale uczciwie, natomiast Google wykupiło YT i teraz robi z tego portalu coraz gorsze guano, do tego permanentnie inwigilując użytkowników, aby tylko zgarnąć więcej kasy.
    dondu
    thereminator napisał:
    To nie kompromis tylko kompromitacja, bo jak można nazwać działania na niekorzyść a przynajmniej coraz poważniej utrudniające korzystanie użytkownikom. YT też zarabiało, ale uczciwie, natomiast Google wykupiło YT i teraz robi z tego portalu coraz gorsze guano, do tego permanentnie inwigilując użytkowników, aby tylko zgarnąć więcej kasy.

Załóż firmę, ponoś wszelkie koszty, zarabiaj na swój zysk, płace pracowników, inwestycje i doprowadzaj do wzrostu wartość przedsiębiorstwa co przekłada się na wartość akcji, ... dojdziesz do tych samych wniosków co Google i w cale nie będziesz uważał, że to nieuczciwe, tylko normalna działalność gospodarcza.

Jako użytkownik masz wybór - możesz nie korzystać z usług Google, tak jak możesz nie kupować Ferrari, czy Dacii.
    Jackziom
    Poziom 23  
    dondu napisał:
    Jako użytkownik masz wybór - możesz nie korzystać z usług Google, tak jak możesz nie kupować Ferrari, czy Dacii.

Tylko, że żeby jeździć którąś z tych dwóch marek samochodów nie muszę się rejestrować gdzieś gdzie mi patrzą nie tylko na ręce, a dodatkowo próbują wyłudzić pieniążki- bo "musisz to mieć". Mam na myśli np. smartfony, gdzie producent zawiera porozumienie z autorem oprogramowania. A tutaj znowu w rolę giganta wkracza "Google" które nie pozwala ruszać niczego bez nałożenia swoich zasad nawet tam gdzie mają kilka procent udziału.

Google zapomniało, że to ludzie są ich klientami. Zapomnieli o przysłowiu "klient-nasz Pan" i powinni czasem zapytać się czy takie zmiany podobają się. Ale oni wszystko tworzą ciężkim młotem i w kontach youtube od dawna wyskakuje "propozycja nie do odrzucenia" czyli używanie youtube jako użytkownik Google+. Synchronizacja kont jest teraz już wręcz przymusowa.

Bo o ile przed zmianą która wprowadziła nowy system komentarzy, mogłeś wybrać czy chcesz być normalnym, anonimowym użytkownikiem youtube czy nie, tak teraz zmuszają Cię, żeby cały świat wiedział co napisałeś pod filmem który ma 200 wyświetleń. Gdzie tu sens?
    dondu
    @thereminator

Po pierwsze hamuj swój język, nie jesteś w oborze.

Po drugie - ile zapłaciłeś Google za utrzymanie Twoich filmów, którego koszty ponosi Google?
    Jeżeli ani złotówki, to pomyśl jeszcze raz nad tym co piszesz, a później wynajmij serwer, umieść tam swoje filmy i utrzymuj serwer.

Należysz do ludzi, którzy chcą wszystko za darmo, bez dodatkowych utrudnień. Skoro uważasz, że tak powinno być, to rozpocznij na własny koszt świadczenie takich darmowych usług dla ludzi. Z chęcią skorzystam z nich.

@Jackziom
    Nikt nie każe Ci kupować produktów związanych z Google, ani używać jego darmowych serwisów. Masz wybór możesz korzystać z produktów innych firm, także darmowych.

Google niczego nie zapomniało - to przedsięwzięcie gospodarcze maksymalizujące swój i akcjonariuszy zysk. Jeżeli wprowadza jakąś zmianę to w oparciu o badania jej skutków. Następnie monitoruje efekt. Jeżeli jest zgodny z przewidywaniami, utrzymuje zmianę, Jeżeli nie - dostosowuje lub rezygnuje (kiedyś zrezygnowało z serwisu pozwalającego na współpracę nad dokumentami - nie pamiętam nazwy).

Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Zakup akcje Googla, a spojrzysz na niego z innej perspektywy :)
    DominTR3B
    Poziom 27  
    No cóż wszystko zmierza do unifikacji i masowej kontroli.System typu długo pracuj i dużo wydawaj.Kontrola i ogłupianie oraz ułuda szczęścia.
    Trabi
    Poziom 36  
    A kto Wam każe korzystać z YT albo wstawiać jakieś komentarze które i tak nikomu nie są potrzebne? Nie podoba się, nie korzystajcie. Ja nie korzystam i nie wiem o co Wam chodzi. Nie mam z tym problemu.
    gaspaccio
    Poziom 17  
    Problem polega na tym że nie pozostawiono wyboru. Dla starych użytkowników YouTube pozwalało w ciągu ostatniego roku wybrać czy chcę połączyć konto z kontem Google+ czy nie. Ja tego nie zrobiłem bo chciałem dzielić to co oglądam na YouTube z "poważnymi rzeczami" (czytaj kontem email) Niestety od teraz musiałem połączyć konta bo nie było możliwości komentowania, a komentarze lubię wystawiać.
    dammirus
    Poziom 14  
    Całkowicie aprobuję, od dawna na to czekałem.
    Jackziom
    Poziom 23  
    dondu napisał:

Google niczego nie zapomniało - to przedsięwzięcie gospodarcze maksymalizujące swój i akcjonariuszy zysk. Jeżeli wprowadza jakąś zmianę to w oparciu o badania jej skutków. Następnie monitoruje efekt. Jeżeli jest zgodny z przewidywaniami, utrzymuje zmianę, Jeżeli nie - dostosowuje lub rezygnuje (kiedyś zrezygnowało z serwisu pozwalającego na współpracę nad dokumentami - nie pamiętam nazwy).

Ciekawe, że monitorują, a lamenty youtube`rów są od początku tych zmian z synchronizacją z google+, a samo google nic sobie z tego nie robi.
    dondu
    Jackziom napisał:
    Ciekawe, że monitorują, a lamenty youtube`rów są od początku tych zmian z synchronizacją z google+, a samo google nic sobie z tego nie robi.

gaspaccio napisał:
    Problem polega na tym że nie pozostawiono wyboru. ...

Nie. Problem polega na tym, że nie czytamy regulaminów darmowych usług, z których korzystamy:

Regulamin Google napisał:
    Modyfikowanie i likwidowanie Usług

Stale zmieniamy i udoskonalamy Usługi. Możemy dodać lub usunąć funkcje, a także zawiesić lub całkowicie zakończyć świadczenie Usługi.

Użytkownik może w dowolnym momencie zaprzestać korzystania z Usług, jednak zależy nam, aby do tego nie doszło. Google może również w dowolnym momencie przerwać świadczenie Usług użytkownikowi bądź dodać lub utworzyć związane z nimi nowe ograniczenia.

Uważamy, że dane użytkownika należą do niego oraz że istotne jest zapewnienie mu do nich dostępu. Jeśli podejmiemy decyzję o zakończeniu świadczenia Usługi, w sytuacjach, gdy będzie to możliwe i uzasadnione, odpowiednio wcześniej powiadomimy o tym użytkowników oraz umożliwimy im pobranie informacji z danej Usługi.

....

Informacje o niniejszych warunkach

Możemy modyfikować niniejsze warunki oraz wszelkie warunki dodatkowe dotyczące Usług, aby na przykład uwzględnić zmiany wprowadzone w przepisach prawa lub Usługach. Należy regularnie sprawdzać te warunki. Informacja o zmodyfikowaniu warunków zostanie opublikowana na niniejszej stronie. Informacja o zmodyfikowaniu warunków dodatkowych zostanie opublikowana w odpowiedniej Usłudze. Zmiany nie obowiązują wstecz i wchodzą w życie nie wcześniej niż po 14 dniach od opublikowania. Jednak zmiany dotyczące nowych funkcji Usługi lub wprowadzone z przyczyn prawnych wchodzą w życie natychmiast. Jeśli użytkownik nie akceptuje zmodyfikowanych warunków Usługi, musi przestać z niej korzystać.

... zgodziliście się na to :)
    gaspaccio
    Poziom 17  
    Tak faktycznie jest to problem, ale między innymi ja zakładałem konto gmail w momencie jak Google je testowało (odbywało się to na zasadzie zaproszenia i przez rok było jako test) Wtedy wszystko było jasne i przejrzyste. teraz regulamin przypomina spis złotych myśli "Uważamy że dane użytkownika... warto pamiętać... bla bla bla itd."
    I dodatkowo zapis o indeksowaniu, jeszcze trochę wpisując w wyszukiwarkę imie i nazwisko będzie można się dowiedzeić jak na imię ma twój pies.
    kolszu
    Poziom 17  
    Komentarze, komentarze...
    Jak nie masz z kim w domu pogadać to smarujesz do internetu.
    Wchodzę na YT, oglądam słucham, znikam. I to jest chyba ważne a nie konieczność wypowiedzenia się. Z kumplami sobie pogadaj.
    Dzieci internetu rodzą się w zastraszającym tempie...
    Trabi
    Poziom 36  
    kolszu napisał:
    Wchodzę na YT, oglądam słucham, znikam. I to jest chyba ważne a nie konieczność wypowiedzenia się. Z kumplami sobie pogadaj.

Święte słowa.
    vmario
    Poziom 14  
    kolszu napisał:
    Komentarze, komentarze...
    Jak nie masz z kim w domu pogadać to smarujesz do internetu.
    Dzieci internetu rodzą się w zastraszającym tempie...

Hmmm... To po co piszesz pod postem o komentowaniu? Skoro w ogóle komentowanie jest złe, to jak bardzo złe jest komentowanie komentowania? Chyba, że skomentowanie jakiejś wypowiedzi na wideoblogu czy filmu krótkometrażowego na Youtube to dno i wstyd, ale już wypowiadanie się na Elektrodzie na temat jak bardzo jest to uwłaczające ludzkiej godności, jest nobilitacją...? Tak czy inaczej, dla mnie to zwykła hipokryzja.