Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp SJ-68LM-T2S - Od dziś nie chłodzi..

czacha414 10 Lis 2013 22:10 1767 2
  • #1 10 Lis 2013 22:10
    czacha414
    Poziom 8  

Witam serdecznie,

Lodówka 9 letnia, dotychczas działała bezproblemowo - nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale kilka dni temu przestawiałem ją z miejsca na miejsce -oczywiście w pozycji pionowej (a właściwie to pchałem bo ona ma wbudowane kółeczka). Dziś najpierw rozmroził się zamrażalnik, część lodówkowa działała poprawnie, później wszystko wróciło do normy. Po niedługim czasie zauważyłem ,że i w zamrażarce i w lodówce zaczyna rosnąć temperatura - dodatkowo w części lodówkowej zgasło światełko i tak zostało do tej pory. Nie kręcą się oba wiatraczki, sprężarka (o ile się nie mylę - czarny okrągły pojemnik z tyłu na dole lodówki) jest gorąca ale sama lodówka nie wydaje żadnego odgłosu.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź co sprawdzić lub na co zwrócić uwagę.

PS. czy to normalne ,że zaznaczony strzałką `pręt` tak po prostu się kończy i z niczym nie styka?

Sharp SJ-68LM-T2S - Od dziś nie chłodzi..

Dodano po 7 [minuty]:

update: otworzyłem na oścież obie części lodówki (tj lodówkę i zamrażarkę) aby wyjąć produkty i po kilku minutach lodówka zaczęła wydawać dźwięki tak jakby zaczęła pracować normalnie. W części zamrażarkowej zaczął kręcić się wiatraczek, w części lodówkowej nie kręci się ale za to na chwile włączyła się lampka (choć po zamknięciu drzwiczek i ponownym ich otwarciu znów zgasła).

1 2
  • #2 10 Lis 2013 22:44
    Czybyszew
    Poziom 20  

Ta rurka tak ma się kończyć - to normalne ( przez nią układ został napełniony ).
    Nie obraź się ale ....na tym poprzestań i poproś kogos o pomoc bo bez elementrnej wiedzy z zakresu elektrotechniki nie poradzisz sobie z problemem.

0
  • #3 10 Lis 2013 22:58
    czacha414
    Poziom 8  

Pewnie ,że się nie obrażę - nie będę udawał ,że się na tym znam skoro tak nie jest ale ten temat założyłem nie po to aby samodzielnie ją naprawić ale po to aby z forumowiczami spróbować ustalić co się mogło zepsuć, czy naprawiać czy może jednak od razu wymieniać.

0