Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 1.8 tdci 115km 2002r - po wymianie rozrzadu auto ciezko odpala

10 Lis 2013 22:14 7068 11
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie!
    Od nie dawna jestem posiadaczem Focusa 1.8 tdci 115km 2002r [180k przebiegu], zawiozlem auto, jak dotychczas myslalem, ”mechanika” aby wymienil mi rozrzad pasek + rolka, filtr oleju paliwa kabinowy i powietrza oraz olej. Dzis pojechalem po odbior auta i niestety auto ciezko odpala. Jezeli odpali to juz chodzi bez zarzutu, ale po zgaszeniu znowu problem z odpaleniem tzn trzeba kilka razy krecic zeby zalapal. Jezeli szybko dosyc kluczykiem sie kreci to szybciej zalapie anizeli jak sie czeka az zgasna kontrolki. Pragne dodac ze pompowtryski niedawno wymienione - ok 5 tys km na nich zrobione.
    Prosze o pomoc i z gory dziekuje za odpowiedzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Czyli moze to byc np zle zalozony pasek ? Myslalem, ale nie jestem pewien, ze jakby pasek byl zle zalozony to jakby sie odpalilo auto to by byl problem a jak sie odpali to wszystko jest ok
  • Poziom 10  
    A czy jest to mozliwosc ze rozrusznik sie zepsul - ten mechanik mi tak powiedzial. Czyli zle zalozony pasek moze miec wplyw na to ze auto ciezko odpala tak ? Pytam bo chcialbym miec pewnosc
  • Poziom 10  
    Zostawiłem mu to auto, powiedział że do jutra do godziny będzie zrobione. Jestem ciekaw co jutro mi powie. Dzięki wielkie za pomoc - jeżeli jutro jak pojadę po auto powtórzy się to co dziś to mu przekaże informacje, które podałeś
  • Poziom 17  
    Łupież napisał:
    Uszkodzony rozrusznik to albo brak jego działania, albo trzeszczy przy startowaniu silnika albo zgrzyta po jego uruchomieniu. Mechanik szuka wymówki.

albo za słabo kręci!
  • Poziom 10  
    Czym grozi źle założony rozrząd oraz który z dwóch tzn ten na łańcuchu czy na pasku jest ważniejszy w tym modelu ?
  • Poziom 10  
    Pytam bo jestem ciekaw i po prostu troche mnie to interesuje. A zawiozlem bo dotychczas dobrze mi l naprawial auto, lecz różnica jest taka ze dotychczas była to benzyna a nie diesel
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany. Uszkodzony był rozrusznik - wymienione szczotki i bendix rozwiązał problem