Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aspire 5530 ładowanie zepsute - Laptop nie ładuje baterii.

kokos22 10 Lis 2013 22:49 2133 4
  • #1 10 Lis 2013 22:49
    kokos22
    Poziom 2  

Po wyłączeniu laptopa (Acer aspire 5530) i jego ponownym uruchomieniu przestała się palić dioda od ładowania, a że bateria normalnie trzymała z 5 minut laptop stał się bezużyteczny. Przy włożonej baterii i podłączonym zasilaczu laptop się nie uruchamia. (Uruchamia się i gaśnie po 1-2 sec wg mnie z braku prądu). Przy wyjętej baterii na samym zasilaczu wszystko działa ale przy większym obciążeniu wszystko gaśnie. Dodatkowo gdy włożę baterie już po, lub w trakcie uruchamiania - zaczyna się ładować, jednak po jakiś 3-4 minutach czuć zapach rozgrzanej elektroniki czy plastiku. (Przez te 3-4 minuty bateria naładowała się do tego stopnia, że można było na niej,bez zasilacza uruchomić system.) Przed całym tym zajściem zdarzało się, że przy dużym obciążeniu bateria przestawała się ładować, ale pomagało wtedy odłączenie od sieci i ponowne podłączenie (przy wyłączonym lapku). Z niecierpliwością czekam na jakieś pomysły co do możliwej przyczyny takiego zachowania.

0 4
  • #2 10 Lis 2013 23:01
    piomoz
    Poziom 12  

Zasilacz to oryginał Acera?

0
  • #3 10 Lis 2013 23:17
    kokos22
    Poziom 2  

Szczerze to nie mam pojęcia, żadnych oznaczeń acera na nim nie ma "Zasilacz impulsowy LAPTOP MODEL : BXL213"

0
  • #4 10 Lis 2013 23:22
    boro1234567
    Spec od komputerów

Podstaw inny, sprawny zasilacz.

0
  • #5 10 Lis 2013 23:29
    kokos22
    Poziom 2  

Puki co nie mam jak tego sprawdzić jestem daleko poza domem. Dodatkowo zauważyłem, że jak podłączę ją już na uruchomionym komputerze. To strasznie szybko i mocno nagrzewają się styki baterii, ale mimo to Windows ją wykrywa i ładuje. Co do zasilacza obecnie na nim laptop bez baterii pracuje.

0