Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai Tucson CRDI - Przy mrozie ulewa się ropa.

przemas19694 11 Nov 2013 11:37 2940 8
    przemas19694
    Level 14  
    Witam. Jestem od kilku lat szczęśliwym posiadaczem Hyundai Tucson 2l CRDI 2005r., 113KM. Już w zeszłym roku zauważyłem dziwną rzecz. Gdy samochód stoi przez noc na mrozie (nawet niewielkim), po uruchomieniu z rana i ruszeniu widzę za sobą spory szlaczek rozlanego oleju napędowego. Jest tego z setka lub więcej. Później już tego nie ma. Spod maski śmierdzi ropą, ale nie widzę skąd cieknie. Byłem u mechanika ale też nie widzi ( zdąży już wyschnąć jak dojadę do niego). Mechanik mówi, że bez rozbiórki osprzętu silnika nic nie stwierdzi , przyczyną może być np. woda w układzie paliwowym. Czy macie może jakiś pomysł, co może być przyczyną? Może wystarczy usunąć wodę z układu (są środki na to)? Każda podpowiedź mile widziana. pozdrawiam Forumowiczów.
    przemas19694
    Level 14  
    Jeśli to węże, to czemu paliwo wylewa się przy ujemnej temperaturze?
    buulee
    Level 11  
    Sprawdzie czy ropa nie leje się z pompy wysokiego ciśnienia - dokładnie spod trzech dekielków na pompie.
    Są tam uszczelki które puszczają paliwo na zimno i nie tylko.
    MAN PROBLEM
    Level 9  
    OCZYWIŚCIE okazało się że z pod jednej z trzech płytek sączy się paliwo po odpaleniu dodatkowo wyeliminowało się długie kręcenie rozrusznikiem przy odpalaniu spowodowane właśnie tym wyciekiem ponieważ układ się zapowietrzał

POZDRAWIAM
    przemas19694
    Level 14  
    Witam. Miałem dłuższą przerwę w aktywności na forum. Fajnie, że pojawiły się konkretne podpowiedzi. Jak na złość w moim rejonie nie było mrozów. Ulewająca się ropa na razie nie pojawia się. Ale samochód cały czas jest garażowany. Podpowiem mechanikowi info od kolegi MAN PROBLEM, brzmi rozsądnie i praktycznie. Wesołych Świąt.