Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic CF-W5 - Uszkodzona matryca

11 Lis 2013 13:21 1683 6
  • Poziom 10  
    Witam,

posiadam laptopa z uszkodzoną matrycą, którego model podałem w temacie. Rozmiar matrycy w tym urzązeniu to 12.1" o rozdzielczości 1024x768. Mam jeszcze matrycę z laptopa HP Compaq nc4010, w którym podane przeze mnie wcześniej parametry zgadzają się. Moje pytanie jest następujące, czy jest możliwość zamontowania matrycy HP do wyżej wymienionego modelu Panasonica? Wiem, że mógłbym rozkręcić laptop i sprawdzić rodzaj gniazda, ale nie widzę potrzeby, jeśli ktoś jest tutaj lepiej poinformowany. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Dawid.
  • Spec od komputerów
    Podaj oznaczenia matryc.
  • Poziom 10  
    Witam,

uznałem, że nie przeszkadza mi usterka matrycy z Panasonica, dlatego przestałem interesować się tym tematem, jednak w dniu dzisiejszym odmówiła ona całkowicie posłuszeństwa. Model matrycy, która znajdowała się w tym laptopie to Toshiba Matsushita LTD121EDBP natomiast w HP model matrycy to IAXG02C. Zmieniłem układ odpowiedzialny za podświetlenie matrycy z Panasonica do matrycy HP oraz przełożyłem taśmę od sygnału. Po podpięciu zasilania laptop startuje i matryca pracuje (świeci na biało), natomiast po podpięciu wtyczki od taśmy sygnałowej laptop się wyłącza. Czy jest możliwość aby ta matryca pracowała na tym laptopie? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Dawid.
  • Spec od komputerów
    BulwiQ napisał:
    Zmieniłem układ odpowiedzialny za podświetlenie matrycy z Panasonica do matrycy HP oraz przełożyłem taśmę od sygnału.

Jaki układ?
    Konkrety?

BulwiQ napisał:
    Po podpięciu zasilania laptop startuje i matryca pracuje (świeci na biało)

Nie pracuję, świecenie na biało oznacza brak zasilania.

BulwiQ napisał:
    natomiast po podpięciu wtyczki od taśmy sygnałowej laptop się wyłącza.

Podpinasz wtyki na włączonym sprzęcie?
  • Poziom 10  
    boro1234567 napisał:

Jaki układ?
    Konkrety?

Nie wiele jestem w stanie odczytać, ale prawdopodobnie jest to producent TAMURA. Pozostałe oznaczenia to N0GB1J000012 i E-P1-50287A

boro1234567 napisał:

Podpinasz wtyki na włączonym sprzęcie?

Na wyłączonym oczywiście. Bez podłączonej taśmy sygnałowej i z włączonym kablem od zasilania matrycy laptop startuje i matryca świeci na biało. Gdy podłącze taśmę odpowiedzialną za sygnał laptop nie uruchamia się. Dopiero po wyjęciu wtyczki i baterii i ponownym jej włożeniu (baterii oczywiście) można znów uruchomić laptopa.
  • Poziom 10  
    Czy jest ktoś, kto potrafi mi pomóc?
  • Spec od monitorów
    Matryca 12,1/1280*800/ 20pin. bywały dwóch wersji
    - nowa wersja V.1 - VESA
    - stara wersja V.2 Toshiby
    Były pozamieniane piny : zasilania , masy i ? piny:od 1-4 / DDCdata pin.7
    Nie pamiętam , poszukaj datasheety na matryce.
    To sa analogi
    Cytat:
    B121EW03 V7, N121I1, B121EW01 V5, LTD121EX1Z, N121I1-L02, N121I3-L01, LTD121EXEV, N121IA-L02, LTD121EW7V, N121I3-L02, B121EW05, LTD121EXVV, B121EW03 V3/ * LTD121EA41

O zmianie na pinach swiadczy "białe świecenie"
    Jka napisał kol. brak zasilania matrycy.

Czasem stosowali przejsciówke

Invertory na jedną lampę CCFL od Tamury robione były na ukł. od firmy Rhom smd Dip-20 w orginale TL1541 (brak datasheetu), napisy na obudowie dziwne , numery i TH12. (np. TH12 4216)
    Były opisywane invertery T. jako HBL-0xxx , gdzie x:cyfry)

To tak dla przykłądu (co prawda lvds 30.pin), lepiej niz nic

Z opisu Tamura E-P1-50287A pokazało mi Tamua HBL-0326 5-pin
    Link

Schemat dla tego netboka jest płatny!