Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ARC5520.Kompresor pracuje kilka godzin.Nie odłącza termostat.

wojtek2004 11 Lis 2013 15:19 1914 0
 • #1 11 Lis 2013 15:19
  wojtek2004
  Poziom 18  

  Witam.Niedawno zakupiłem sprzęt ze znanego portalu gumtree.Sprzęt musiałem przetransportować 20 km.Sprzęt był transportowany w pionie.Po uprzednim odczekaniu kilku godzin sprzęt załączyłem.Okazało się że lodówko zamrażarka bardzo długo pracuje.Dosłownie godzinami.Dziś zakupiłem termometr i w zamrażarce mam na początku -22stopnie Celsjusza, później po długim czasie(kompresor pracuje dalej) następnie ta temperatura wzrasta do -18.W chłodziarce mam na +1stopien Celsjusza.
  Urządzenie potrafi się wyłączyć ale to są godziny pracy pomimo że temperatury jak opisywałem już są w komorach.A termostat jest ustawiony na minimum.
  Dla laika wygląda że jest uszkodzony termostat.Zauważyłem jeszcze coś dziwnego przy połączeniu przewodu termostatu z kapilarą zamrażarki ktoś używał plasteliny która spłynęła do szuflady zamrażarki.Co dziwne skraplacz /chłodnica nie jest w ogóle ciepła.Czyżby brak czynnika chłodzącego.
  Proszę o podpowiedz gdzie zakupić jak najtaniej części.Czy termostat naprawdę jest do wymiany.Czy regeneracja termostatu jest możliwa.A założenie nowego samemu też nie będzie problemem?
  Pytam o to wszystko bo padłem ofiarą oszustwa i chce się po kosztach pozbyć tej lodówko zamrażarki.

  Będę wdzięczny za pomoc.

  -1 0