Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring do 25 kamer IP Acti/Geovision/Vivotek+ serwer z softem

11 Lis 2013 17:35 1968 4
  • Poziom 2  
    Witam,

potrzebuję pomocy w zakresie doboru kamer. Najlepiej spośród 3 producentów Acti / Geovision / Vivotek

1. Sala sprzedaży 90m2 wysokość 3,2m prostokąt 12x7m z oknami duże przeszklenia
    myślałem nad 2 kamerami typu fisheye ( nie wiem czy dobry wybór )
    + następne dwie kamery na wprost drzwi i nad drzwiami do wyłapywania twarzy

2. korytarze łączące się pod kątem 90stopni

3. biura 18-30m2

4. kamery zewnętrzne mogę dokupić oświetlacze IR osobno

proszę o wypisanie kontretnych modeli

5. do tego dokupiłbym serwer rackowy 1 lub 2 procesorowy pod kontrolą windows 7 lub windows serwer jaki soft polecacie przy tej liczbie kamer
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • OptexOptex
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Dlaczego te marki ?

Jeżeli zależy ci na jakości - sprzętu - nie polecam Geovision - zrobiłem około 30 dużych obiektów w swojej karierze na geovisionie - włącznie z 5 dużymi przetargami.... i kamery IP się sypią i wieszają. Dla przykładu mam obiekt gdzie 24 kamery są jednego tylko typu - a i tak działają tak że 4 diametralnie mają inny obraz - barwa, kompresja, czułość (te same firmware, kamery kupione z jednej dostawy itp).
    Na duży plus geovisiona to jest soft.... dlatego teraz jak muszę to do softu geovisiona podłączam kamery innych producentów.

Z tych dwóch marek poleciłbym ci bardziej vivoteka, a następnie acti - nowe modele D i E.
    Na zewnątrz bullety, do środka szerokie kopułki (obiektywy minimum 3mm).

Wg mnie wystarczy jeden serwer z mocnym corei7 - i obsłuży to wszystko spokojnie.

Jeżeli zależy ci na jakości sprzętu poleciłbym ci dodatkowo kamery yudor.
    Zrobiłem potężny system na bardzo dużym obiekcie przemysłowym - na kamerkach fullhf yuc-h7a26rp, i kopułkach do środka yu-hl26rp (kąt widzenia 125 stopni) - System postawiony na 72 kamerach - do tego serwer PC + RAID. Sam byłem bardzo sceptycznie nastawiony - ale - system działa już prawie rok - ekstremalne warunki (wytop metalu) + wszystko metal - ani jedna kamera nie padła! Ani raz nie było problemu ze zwiechą.
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    Dziękuję za wpis

1. Akurat te marki bo dużo wpisów mamy z forum. Ja używam w firmie około 10 sztuk kamer Acti 3 rok dzialaja bez zarzutu po Poe

2. Odnosnie softu geovision dużo dobrych opinii więc wezme to pod uwagę

3. komputer na cpu i7 czy ktoś to puszczal na typowych serwerach rackowych xeon 4rdzieniowe itp. mam takie w firmie nieobciązone

4. Proszę o dalsze wpisy osob które maja przetestowane większe instalacje wraz z awaryjnoscia tych rozwiazań

pozdrawiam
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    1. Geo
    Podzielam trochę zdanie kolegi wyżej, kamery Geo są kapryśne, zdarzają się zepsute prosto z pudełka, albo takie które bez przyczyny wieszają się co kilka godzin. Odkąd zmienili część modeli (np. BX130 na BX1300, BX220 na BX2400 itd.) to jest nieco lepiej, ale za mało czasu żeby stwierdzić na 100%, że wszystko poprawili.
    Z nimi jest tak, że jak już powiesisz i działają, to będą działać, tylko musisz wziąć pod uwagę, że będziesz musiał na początku się trochę z nimi pomęczyć.

Jakość obrazu w kamerach jest bardzo dobra i tutaj nie mam zastrzeżeń.
    Do tego kamery mają masę funkcji, które ciężko znaleźć u konkurencji w podobnej cenie:
    - port micro USB pod który można podpiąć zewnętrzny dysk
    - każda kamera ma wejścia cyfrowe 1/1
    - kamery mają możliwość łączenia pasywnego, tzn. one się łączą do rejestratora, a nie na odwrót, przydatne jak kamery mają zmienne IP
    - nagrywanie na karcie pamięci i możliwość odtwarzania tego przy pomocy głównego systemu. Nagrania z karty są widoczne po prostu jak dodatkowy dysk.

I to w sumie, dlatego te kamery cieszą się dużą popularnością.

2. Vivotek
    Nie wypowiadam się, bo nie mam dobrych doświadczeń z tymi kamerami. Jedynie z modelem IP8332 na starym firmware nie miałem problemów i jakość obrazu była dobra.

3. ACTi
    No tutaj to mam najwięcej doświadczenia, sprzedajemy tego w tysiącach, sam montowałem sporo. Z nowymi modelami D i E nie mamy problemów, awaryjność nadal na poziomie 0.7-0.9% w zależności od modelu, cenowo wyglądają bardzo dobrze. Do tego ACTi posiada teraz bardzo dobrze dopracowany soft.

Oprogramowanie pozwala na rejestrację obrazu ze 100 kamer na jednym serwerze (ACTi, Geo, Vivotek, Axis, Sony i jeszcze kilka innych). Na serwerze na Xenonie 4 rdzeniowym odpalałem 100 kamer 3.1Mpixel, 15fps - zajętość procesora maks 35%.
    Do tego całość w języku polskim, interfejs przejrzysty i czytelny. Obsługa banalna.
    16 licencji jest za free, kolejne wychodzą na prawdę tanio.

Chyba, że chcesz postawić całość na oprogramowaniu typu "zainstaluj i zapomnij" :)
    Myślę tutaj o Exacq - mamy na tym postawione systemy po 260 kamer, działa bez zająknięcia. Przy 64 kamerach fullHD, 15fps, na serwerze z 4 rdzeniowym Xeonem zajętość procesora - 1%!
    Do tego soft może być zainstalowany pod Linuxem.
    Obsługuje ponad 1500 różnych modeli kamer.
    Cena to jakieś 150 USD per kamera

EDIT
    O tu jest film z naszych testów:

Link

1% przy zapisie bez podglądu
    60% przy podglądzie z 50 kamer FullHD, 15fps.

Karta graficzna użyta to mój stary GTX560Ti z domu :P
    Teraz montujemy coś mocniejszego.
  • Poziom 2  
    Witam,

zawężając temat skoncentruje się w takim razie na ACTI

i podam kamery które wybrałem do oceny

dzięki za wpisy