Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zewn HDD 640GB - DMDE-odzysk danych,kłopot z dyskiem

ukar 11 Lis 2013 19:30 2007 24
  • #1 11 Lis 2013 19:30
    ukar
    Poziom 11  

Witam szanownych fachowców.Na początku chciałbym zaznaczyć ,że nie jestem fachowcem w dziedzinie odzyskiwania danych,dlatego proszę o poradę.Opiszę może mój problem,a więc-z uszkodzonego dysku 60GB(wyjęty ze starego laptopa) chciałem odzyskać dane(zdjęcia).Użyłem programu DMDE i dysku zewnętrznego 640GB Toshiba ażeby na ten dysk przenieść dane z dysku 60GB.Po około 7 godzinach pracy programu DMDE (dane zaznaczyłem do zapisania bezpośrednio na dysku 640GB,bez wybrania jakiegoś folderu do zapisu)zakończyło się wszystko (chyba)OK.Okazało się,że dysk 640GB przestał być widziany przez system(Windows 8).Jedynie w menedżerze urządzeń w zakładce STACJE DYSKÓW dysk widnieje.Czy ktoś mi może coś poradzić?,bardzo mi zależy na tym większym dysku.A dane odzyskuje przy pomocy ACTIVE FILE RECOVERY i jak na razie dane są do odzyskania chociaż trwa to już 8 godz.Bardzo proszę o pomoc.Dziękuję,przesyłam zrzut z CrystalDiskInfo,chyba wszystko jest w porządku?Zewn HDD 640GB - DMDE-odzysk danych,kłopot z dyskiem

• #2 11 Lis 2013 20:09
    macromatic86
    Poziom 16  

Daj screena z zarządzania dyskami

• #3 11 Lis 2013 20:27
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Daj screen z DMDE widok okna partycje.

• #5 11 Lis 2013 21:32
    mati211p

Zdaje mi się że na partycji Nowy 60,1 GB są te Twoje dane. Sprawdź wchodząc poprzez otwórz wolumin.

• #6 11 Lis 2013 21:45
    ukar
    Poziom 11  

mati211p napisał:
    Zdaje mi się że na partycji Nowy 60,1 GB są te Twoje dane. Sprawdź wchodząc poprzez otwórz wolumin.

Tak,tylko w jaki sposób już po odzyskaniu danych przywrócić dysk 640GB żeby normalnie funkcjonował?

• #7 11 Lis 2013 22:52
    mati211p

Tzn. Kolega może przywrócić partycję 60,1 GB. PPM na Physical Drive 1 i wstawić sygnaturę MBR potem zaznaczyć partycję Nowy 60,1GB dać wstaw i kliknąć zastosuj. Po ponownym uruchomieniu dysku partycja 60,1GB z danymi powinna być widoczna w eksploratorze. Niech kolega sprecyzuje o co chodzi.
    PS. Co oznacza sprawić by normalnie funkcjonował?

• #8 11 Lis 2013 23:20
    ukar
    Poziom 11  

Ten dysk 60GB to stary dysk uszkodzony z którego udało mi się odzyskać dane używając programu DMDE.A (obraz) tego dysku poprzez DMDE zrobiłem na dysku 640GB na którym też są moje dane.W sumie teraz zależy mi na tym większym dysku którego nie można uruchomić.

• #9 11 Lis 2013 23:30
    mati211p

Ale na partycjach co na nim były czy na utworzeniu partycji tylko?

• #10 11 Lis 2013 23:35
    ukar
    Poziom 11  

Nie rozumię twojego pytania,mogę tylko jeszcze powiedzieć.że dysk 640GB nie jest podzielony na partycje.

• #11 11 Lis 2013 23:37
    mati211p

Chcę wiedzieć tylko czy zależy Ci na odzysku danych z tego dysku czy po prostu stworzyć nową partycję te 640GB.

• #12 11 Lis 2013 23:55
    ukar
    Poziom 11  

Zależy mi na tych danych,po prostu po zrzucie dysku 60GB na dysk 640GB przestał być widoczny w systemie.Widać go w ZARZĄDZANIU DYSKÓWPo kliknięciu na dysk wyskakuje to okno INICJOWANIE DYSKU(przesyłam screna). Zewn HDD 640GB - DMDE-odzysk danych,kłopot z dyskiem

• #13 12 Lis 2013 01:56
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Z częścią danych (które były pierwotnie na tej Toshibie 640 GB w pierwszych ~ 60 GB) możesz się pożegnać.
    Jeśli pierwotnie małeś jedną dużą partycję to Otwórz Nowy 640 GB xxF i zobacz co się tam dzieje.

• #14 12 Lis 2013 12:04
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Kolego - dlaczego robiłeś wszystko nie tak ?
    1) Wybrałeś kopie posektorową jak się to ma do odzyskiwania plików to ja nie wiem
    2) Wybrałeś docelowo kopie na dysk a nie do pliku jak można być tak nie uważnym i potwierdzać co najmniej dwukrotnie, że chce się nadpisać dysk ?

Co z twojej chaotycznej opowieści wnioskuje to ,że zamiast kopiować pliki lub dysk do pliku (kopia posektorowa do pliku : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330304.html)
    Wykonałeś nadpisanie czyli kopie posektorwą na dysk (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330869.html)
    Co w takim wypadku równa się temu, że nadpisałeś pierwsze 60 GB danych.
    Co w nich było ?
    1) Jeśli to jedna partycja to było w nich MFT !
    2) Jak widać miałeś o tyle o ile szczęście, że MFT mirr jest bo był poza 60 GB

Co możesz zrobić :
    Użyć programów typu PhotoRec i skanować pozostałą część dysku poza 60 GB
    Możesz spróbować użyć DMDE i przeskanować Pozostałą po za 60GB część dysku mając nadzieje, że DMDE będzie na tyle dobry iż znajdzie fragmenty MFT które jakimś cudem się gdzieś znajda poza 60GB i odzyska ci choc przybliżona strukturę. Pliki o ile nie leżały w pierwszej części dysku mogą być sprawne ale jeśli leżały to .... koniec tematu.

PS - WojtasJD :

Zauważyłem wstążkę i jestem w szoku ... :(
    Znałem rozmawiałem często pomagałem i jemu i osobą przez niego polecanym.

Nie umiem wyrazić cokolwiek.. cokolwiek napisać. Jest mi niezmiernie przykro.

• #15 12 Lis 2013 17:56
    ukar
    Poziom 11  

Dziękuję za odpowiedzi,chciałbym nawiązać do pytania " WojtasJD".Tak więc po otwarciu NOWY 640 GB xxf są widoczne tylko pliki z dysku 60GB.Nie znam DMDE to może ktoś podpowie jak w podobny sposób zobaczyć pliki poza tymi 60GB? A jeszcze może do "migol21",w jaki sposób przeprowadzić tą czynność (Możesz spróbować użyć DMDE i przeskanować Pozostałą po za 60GB część dysku mając nadzieje, że DMDE będzie na tyle dobry iż znajdzie fragmenty MFT które jakimś cudem się gdzieś znajda poza 60GB i odzyska ci choc przybliżona strukturę. Pliki o ile nie leżały w pierwszej części dysku mogą być sprawne ale jeśli leżały to .... koniec tematu. ).kompletnie nie znam DMDE.Coś spróbowałem i wyszło jak wyszło,teraz tego żałuję.

• #17 16 Lis 2013 16:55
    ukar
    Poziom 11  

Witam ponownie,co chciałem to odzyskałem.Tylko teraz co trzeba zrobić żeby dysk 640GB był widoczny w systemie?.po nadpisaniu go przez program DMDE.

• #18 16 Lis 2013 17:01
    mati211p

Wstaw screen z zarządzania dyskami.

• #19 16 Lis 2013 17:07
    linuks
    Spec od komputerów

Jeżeli dane już masz zgrane z tego dysku to załóż nową tablicę partycji i partycje. WSZYSTKIE dane z tego dysku zostaną usunięte.
    Pozdrawiam

• #20 16 Lis 2013 17:37
    ukar
    Poziom 11  

mati211p napisał:
    Wstaw screen z zarządzania dyskami.

Chodzi o DYSK 2...Przy uruchomieniu zakladki ZARZĄDZANIE DYSKAMI wyskoczyło to okienko po prawej stronie(Inicjowanie Dysku). Zewn HDD 640GB - DMDE-odzysk danych,kłopot z dyskiem

• #21 16 Lis 2013 17:47
    mati211p

To jeśli dane zgrane zainicjuj dysk i utwórz partycje.

• #22 16 Lis 2013 17:56
    ukar
    Poziom 11  

Zainicjować tak jak wskazuje to okienko? I czy muszę utworzyć partycje?I czy wcześniej nie powinienem skopiować MBR.

• Pomocny post
    #23 16 Lis 2013 18:00
    mati211p

ukar napisał:
    Zainicjować tak jak wskazuje to okienko? I czy muszę utworzyć partycje?I czy wcześniej nie powinienem skopiować MBR.

Skoro chcesz mieć widoczny w systemie dysk 640GB a wszystkie dane zgrane to zainicjuj dysk klikając tam w oknie ok a potem PPM na nieprzydzielone miejsce i utwórz partycje.

• #24 16 Lis 2013 18:04
    ukar
    Poziom 11  

OK,dziękuję bardzo na razie nie mam czasu,ale póznym wieczorem się odezwe.I czy nie trzeba zrobić wcześniej tzw.ZEROWANIA?

• #25 17 Lis 2013 19:56
    ukar
    Poziom 11  

Wszystkim dziękuję za szczerą pomoc,temat zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME