Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hamulce w Maździe 323. Prawe przednie koło było ciepłe.

20 Mar 2005 22:12 1176 2
  • Poziom 21  
    Witam
    Dziś przejechałem parę km i okazało się ze prawe przednie koło mam cieple, chyba trze klocek, a poza tym autko teraz to niezły mul J, jutro musze to rozebrać i dokładnie sprawdzić - nigdy tego nie robiłem dlatego chciałbym zapytać na co zwrócić szczególnie uwagę przy rozbiórce i składaniu kół?
    Samochod to mazda 323 1,7D z 1991r
  • Poziom 22  
    przy sciaganiu klockow uwarzaj aby nie zgubic sprezynek ktore mogly ze starosci juz odpasc od klocka a tak pozatym to nie jest zadna filozofia. odkrecasz kolo pukasz troche mlotkiem w zacisk zeby go poruszyc odkrecasz dolna albo gorna srube zalezy ktora ci latwiej odsuwasz zacisk i masz wszystko na tacy , jesli na tarczy masz duzy prog to mozesz miec problemy z ssunieciem zacisku ale mlotek czyni cuda. chociaz w takim przypadku tarcze nadaja sie juz do wymiany. aha i dwie zasady jeszcze sa: gdy zacisk jest luzny (nie jest przykrecony, jest zdjety) nie pompuj czyli nie naciskaj na pedal hamulca, i ostatnia zasada oczywiscie najwazniejsza... nic na hama, wszystko mlotkiem! zycze powodzenia wrazie pytan prosze pisac
  • Poziom 15  
    zwruc uwage na prowadnice zacisku czy luzno hodzi i niejest zatarta posmaruj wszystko specjalnom pastom do zaciskuw