Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

intek m550 power - cb-radio intek m550power podłączenie pinów w mikrofonie

11 Lis 2013 20:10 5157 6
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam wyrwane kable wtyczki mikrofonu z INTEK M-550 POWER.
    Zanim napisałem post przeszukałem forum i znalazłem wiele podłączeń (dla innych urządzeń), ale za każdym razem albo kolory są inne, albo jest mniej kabli itp.
    U mnie przylutowany został tylko oplot (pin5). Pozostają: czerwony, niebieski, czarny, żółty i biały. Czy ktoś może pomóc? Znalazłem w internecie jakieś manuale serwisowe do tego modelu, ale nie ma tam schematu połączenia tych kabli.
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Dzięki!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Same kolory kabli we wtyczce czy gnieździe mikrofonowym mogą być mylne bo serwisy czasami świadomie zmieniają te kolorki.

Taką wspólną zasadą co do kolorów w kabelkach mikrofonowych jest :
    oplot = GND masa
    żółty - mikrofon
    czerwony - PTT nadajnik
    niebieski - Głośnik odbiornik

biały - funkcja jakiegoś klawisza lub zasilanie na złączu +12V

Schemat bardzo słabej jakości ale cos tam widać :

Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Zobacz to. Też kiepska jakość.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc. Obawiam się jednak, że moja wiedza nie wystarczy do tego, żeby ten temat ogarnąć na podstawie takich schematów. Może jednak znajdzie się ktoś kto ma taki mikrofon i mógłby na moment zajrzeć do wtyczki?
    Dzięki!
  • Poziom 38  
    Rozebrałem i masz fotki.
    W tej konfiguracji kolorów: 1-żółty, 2-niebieski, 3-czerwony, 4-biały, 5- oplot /masa/, 6- wolny.
    intek m550 power - cb-radio intek m550power podłączenie pinów w mikrofonie intek m550 power - cb-radio intek m550power podłączenie pinów w mikrofonie intek m550 power - cb-radio intek m550power podłączenie pinów w mikrofonie
  • Poziom 10  
    Dzięki! Bardzo mi pomogłeś. U mnie jest jeszcze kabel czarny więc zakładam, że ma być tam gdzie piszesz "wolny"