Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirus który sam włącza dźwięki (reklamy)

11 Lis 2013 20:29 6336 10
  • Poziom 8  
    Witam!

Mam problem ze swoim laptopem, złapałem jakiegoś syfa - objawia się to tak:
    Komputer w godzinach najczęściej wieczornych gdy jest włączony puszcza sobie reklamy np. Cini Minis, Skoda, Scorbolamid itp - na końcu reklamy zawsze leci muzyka i występuje tekst mówiony po rosyjsku (prawdopodobnie reklama jakiegoś forum, czy filmów) Całość trwa jakieś 2 minuty.

Nie objawia się to niczym, żaden player się nie włącza - po prostu samo z siebie leci z głośników laptopa :|

Sprawa jest dość dziwna, nigdy się z takim czymś nie spotkałem. Przeskanowałem Malwarebytes, znalazł większości jakieś Cracki z gier które usunąłem ale problem nadal pozostał.

Pomóżcie! Z góry dziękuję!
  • Poziom 28  
    Adwcleanerem przeskanuj.
  • Poziom 8  
    Witam!

Tutaj logi Malwarebyte, które zrobiłem za pierwszym razem przed napisaniem tutaj posta. Metoda Szybkie skanowanie wykryła to, a dogłębna nie wykryła już nic więcej jak teraz zrobiłem. (są to pierwsze logi, nie podejmowałem żadnych akcji, po czym przeskanowałem jeszcze raz i wywaliłem wszystko co wyświetliło)

Za sekundę dam logi z OTL.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Tak przy okazji: Nie pobieraj przez menadżery pobierania tylko z linków bezpośrednich lub stron producenta, bo infekujesz sobie system. Nawet MBAM pobierając pobrałeś dodatkowo szkodnika.
  • Poziom 8  
    Tutaj logi z OTL:

Plik extras utworzył mi się tylko przy 1 skanowaniu, później go nie mogłem uzyskać, nie wiem czemu...

EDIT:

OTL2 jest to log z momentu jak znowu załączyło się to badziewie. Szybko włączyłem skanowanie i program się na chwilkę zatrzymał przy skanowaniu i te reklamy ucichły.

Nie wiem czy to coś zmienia, ale wolałem wkleić.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Cytat:
    :OTL
    [2013-11-06 22:16:32 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\AdwCleaner
    [2013-11-12 21:31:01 | 000,000,384 | ---- | M] () -- C:\Windows\tasks\AmiUpdXp.job
    [2013-11-12 20:18:15 | 000,000,850 | ---- | M] () -- C:\Windows\tasks\ISM-UpdateService-4e00205a-2ab1-4423-8f77-cc25b82cde1d-Logon.job
    [2013-11-11 12:02:00 | 000,000,852 | ---- | M] () -- C:\Windows\tasks\ISM-UpdateService-4e00205a-2ab1-4423-8f77-cc25b82cde1d.job

:Commands
    [emptytemp]

Kliknij Wykonaj skrypt.
    W OTL użyj opcji Sprzątanie.
  • Poziom 8  
    Zrobione, coś dalej mam robić?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    To wszystko.
  • Poziom 8  
    Dzięki Wam Panowie!
    Teraz pozostawię laptopa pod obserwacją - najczęściej aktywował się ten badziew po godzinie 20.10

Zobaczymy jak teraz będzie - dam znać :)

Już się nic nie włączyło! Problem rozwiązany, dzięki za pomoc!