Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C GTS 2.2 dti - zacisk nie puszcza całkiem tylnego prawego koła

11 Lis 2013 22:09 7326 6
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z tylnym kołem w samochodzie. Zacisk nie chce cakiem odpuścic i blokuje koło. już spaliłem tarcze i klocki.

Wymieniłem klocki na nowe, tarcze przetoczyłem, cylinderek sprawdziłem jest dobry,czysty, gniazdo też, prowadnice ładne czyste. Nasmarowane smarem przeciw zapiekaniu... błędu na komputerze nie pokazuje...- na żadnej z pomp ani od abs-u ani na zwykłej...

co to może być za usterka..?

Proszę o pomoc...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 23  
    Przewód hamulcowy elastyczny.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 31  
    Zdejmij kolo, odkrec zacisk, wyciagnij klocki, przykrec zacisk do prowadnic i sprawdz, czy swobodnie sie przesowa. Sorki za pisownie, ale cos z kompem.
  • Poziom 8  
    Problem może być z tłoczkiem, nasmaruj ruchome częsci i dobrze przeczyść.
  • Poziom 8  
    jutro zmienie przewód elastyczny i zmianie płyn hamulcowy... zobacze co bedzie dalej.. przewód niestety w zamówieniu
  • Poziom 8  
    jutro wam koledzy napisze. zamówiłem jeszcze dzisiaj komplet naprawczy culinderka. niby mam wszystko dobre, ale dzisiaj wyciągnąłem tłoczek i patrząc na uszczelke to delikatnie jest taka...wyszarpana.. ona może robić robote...
  • Poziom 8  
    zrobione.... kupiłem jeszcze zestaw naprawczy i wymieniłem..bo zauważyłem że ta ostatnia gumka co jest przy wylocie była taka poszarpana. być może to było przyczyną... wymieniłem w sumie klocki, wężyk gumowy i płyn hamulcowy. przetoczyłem do tego tarcze, trochę roboty i wkońcu gra,

dziękuję wszystkim..