Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

romet chart 210 - spalona cewka zasilająca

11 Lis 2013 22:57 2331 7
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich! Mam problem z moim Chartem, mianowicie nie mam iskry, bo spaliła mi się cewka zasilająca i chciał bym ja przewinąć takim samym zwojem. Ps. Jaki jest przekrój tego cienkiego drutu?
  • Poziom 42  
    Cewki nie przewiniesz sam. Masz w każdym razie małe szansę na skuteczną naprawę. Wybuduj cewkę (może to być sam karkas z uzwojeniami) ze stojana i zanieś do fachowca (np. naprawy AGD lub przewijanie silników). On określi średnicę drutu i ilość zwojów.
    Z reguły jest to 2000 - 4000 zwojów nawiniętych drutem 0.1 mm.
  • Poziom 10  
    To najczęstsza usterka tego modelu, nie pozostaje nic innego jak włożyć zamiast niej np cewkę ładowania z innego iskrownika lub obecną cewkę zasilającą przewinąć odpowiednim drutem i zrobić zasilanie modułu przez transformator sieciowy.
  • Poziom 7  
    bylem u elektryka i powiedział mi żebym dowiedzial ile ile jest idealnie nawiniętych zwoi na tej cewce zasilającej
  • Poziom 23  
    Nawijałem cewkę do mikrociągnika Dzik, opartym na module 2x GL133, pomiar drutu i do pełna na karkasie, wiadomo trochę nie fachowo ale działało (działa) bez problemu. Proszę pamiętać o odpowiednim przygotowaniu karkasu oraz o późniejszym zabezpieczeniu. Nawijałem drutem z polskiego stycznika ale średnicy nie pamiętam.
  • Poziom 7  
    Byłem u elektryka i kupiłem drut 0.1 mm dał mi on stary kondesator zebym wyciągnoł z niego izolacje i nawinoł co parenascie zwoi aby iskra nie przeskoczyła , czy to bedzie dobrze ? byście mogli mi powiedzieć ile jest tych zwoi nawiniętych na oryginalnej cewce( nie na oko) bo to mój najwiekszy problem .
  • Poziom 38  
    tomek.97 napisał:
    mi on stary kondesator zebym wyciągnoł z niego izolacje i nawinoł co parenascie zwoi aby iskra nie przeskoczyła

Nie co paręnaście zwojów, bo to nie powinno być nawijane chaotycznie, ale warstwowo i wtedy każda nawinięta warstwa powinna mieć przekładkę izolacyjną. Co do ilości zwojów, ja nawijałbym do wypełnienia karkasu, im więcej zwojów tym lepiej.