Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna i jej zmiana

12 Lis 2013 03:45 2331 28
  • Poziom 6  
    Witam chciałem wymienić karte graficzna na cos lepszego pomyslalem ze zapytam fachowcow :). Wiec tak...

Windos 7 ultimate 64bitowy
    Płyta Gigabyte 945GCM-S2L
    Procesor intel core 2 duo E4700 2x 2.60
    4GB dobrego ramu
    DX 11 i aktualna karta to geforce8600 gt gaiward pasywna 512 ddr3
    Zasilacz 400 wat chyba :)
    Szukam karty raczej geforce no i teraz pytania:

1. Czy moja płyta obsługuje tylko PCI E x16 1.0?
    2. Jakie karty z tych mocniejszych będą pasować pod mój sprzet?
    3. Czy warto, bo chce kupic uzywana karte tak do 200zł czy lepiej cos nowego.
    4. Szukam karty do gry Lineage 2 + Fraps jakby to cos pomogło :)
    5. Czy proponowana przez Ciebie karta jest dużo lepsza od mojej?
    6. Ile bitowa karta będzie wykorzystana na tej płycie do tej gry?

Za wszelkie informacje dziekuje i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd6570-2gb-ddr3-gv-r657d3-2gi-478550/

Fajna karta , nowa pograsz sobie na niej z drobnymi zacięciami np MOH Warfighter płynnie Dead Space 3, GTA 4 będziesz mógł pograć na niskich bo słaby proc masz.

Ps zasilacz masz na styk więc będziesz musiał uważać aby np. tak jak ja nie robić kilku czynności na kompie bo się wyłączy.
    Masz prawie identyczny zestaw co ja :)
  • Poziom 25  
    Kolego co to za zasilacz, dokładna marka i model ;)
  • Poziom 43  
    huberterror88 napisał:

Zasilacz 400 wat chyba

To sprawdź i przy okazji podaj model/markę. Ile kasy na kartę ? Rozumiem że może być używana ?
  • Poziom 6  
    Czesc. Dodaje dzisiejsze zdjecie zasilacza trochę się chyba oszukałem, a wlasciwie to ktoś mnie ale mniejsza o to. Karta graficzna i jej zmiana to jest chyba 350 wat max tak? Wczoraj patrzyłem trochę po kartach i znalazłem cos co mi się spodobało i w tabeli kart niezle stoi. Tylko teraz pytanie czy to będzie działać przy moim syfiastym sprzęcie :D http://allegro.pl/geforce-gts250-1gb-pny-xlr8-preformance-edition-i3704828403.html

Tak szukam dobrej karty do 200zl używanej bądź nowej.

Nie potrzebuje karty do niewiadomo jakich gier chodzi mi
    tylko o to żeby gra która teraz daje rade na moim sprzęcie,
    jest to gra mmo i wszystko jest ok do poki nie zacznie się jakiś event w którym nagle w jednym miejscu pojawia sie 200 osob zaczyna uzywac skilli no i karta niewyrabia fpsy spadają do minimum.
    Oczywiście ze to wina karty to tylko moja teoria :D
    Informatyczek który wsadzil mi ten shitowaty zasilacz i zamiast nowego ramu uzywany mowil ze moim najsłabszym punktem w pc jest teraz karta graficzna.
  • Poziom 43  
    Karta trochę grzałka 150W TDP a linie 12V mogą przyjąć do 300W (zasilacz sam w sobie zły nie jest bo to Delta). Szukałbym raczej GTS450 lub HD5770/HD6770 - nowsze z obsługą DX11 i oszczędniejsze.
  • Poziom 6  
    Do tej pasywnej grzałki podlaczylem aktywne chłodzenie tzn zwykły kuler na srubki :D przy okazji wyczyscilem zasilacz. Chlodzenie procka tez zmieniałem. Świetnie ten gts 450 jest na 99 miejscu w ogolnej tabeli i zjada 250 o prawie połowe. :) Dzieki wielkie czyli przy gtsie 450 nie musze się martwic ze nie da rady? a jeśli karta jest pci e 2.0 a mi się wydaje ze ja w płycie glownej mam 1.0 to cos będzie nie tak? I jeszcze jedno pytanie gainward palit nvidia itd. można powiedzieć co jest lepsze i czym się rozni po za wyglądem i nazwą?
  • Poziom 25  
    PCI-E działa w wstecz ;) Wszystko ruszy.
  • Poziom 43  
    Ciebie to nie interesuje bo GTS450 ma wtyczkę do dodatkowego zasilania. Bez podłączenia nie będzie obrazu.
  • Poziom 43  
    Karty z TDP powyżej 80W mają gniazdo do dodatkowego zasilania bo sam slot nie zapewni im energii do działania. Stąd wymagane jest podłączenie wtyczki PCI-E 6pin.
  • Poziom 6  
    Aston czy ta wypowiedz (na długie dni) to jakas aluzja? :D mój geforce8600gt ma już z 5 lat minimum i jakoś ciągnie... To co mi szkodzi kupic uzywke roczna czy dwuletnia. I tak niedługo będzie trzeba pomyslec o nowym sprzęcie wiec nie chce teraz pchac dużo chajsu w nową grafikę do mojego shitu ;d pin6 wydaje mi się ze przy zasilaczu jest gdzies tam taka wtyczka wolna wiec jak podlacze z tym dodatkowym zasilaniem to będzie git majonez miod malina na 100%?
  • Poziom 43  
    Tak będzie śmigać.

Dodano po 1 [minuty]:

Tak będzie śmigać, zasilacz da radę. GTS450 to 105W a nie 150 jak GTS250...
  • Poziom 8  
    kiedyś robili lepszy sprzęt :D
  • Poziom 6  
    Znalazłem jeszcze cos http://www.nvidia.pl/object/product-geforce-gts-450-pl.html no i minimalna moc to niby 400w a ja mam 350 chociaż pewnie lepiej 350 deita niż 400 gowna xD Czy jak mi to kolego wytłumaczysz? ;p

Dodano po 29 [minuty]:

Aston1985 napisał:
    kiedyś robili lepszy sprzęt
    I za komuny było lepiej tez nie? :D
  • Poziom 8  
    Mam zasilacz z czarnej listy Akyga 420W, 4 lata już i nie narzekam na niego(różne rzeczy przetrwał i masę godzin wypracował ;) Mając w podobnych cenach wybrałbym nową ale jestem amatorem nie fachowcem : )
  • Poziom 43  
    No jak masz "zasilacz" z naklejką 400W o mocy 200W to logiczne że się spali i zasilacz i karta.
  • Poziom 43  
    Jak może się spalić od karty pobierającej 100W a sam chciałeś wkładać GTS250 150W :sm37:
  • Moderator - Komputery Serwis
    8600GT potrzebuje poniżej 50W. Jeśli chodzi o resztę Twojego komputera to należy założyć, że procesor potrzebuje ok 65W, reszta gratów (poza kartą graficzną) około 50W. Więc aktualnie 165W to jest szacunkowy maksymalny pobór prądu przez Twój komputer przy pełnym obciążeniu.

Po wymianie karty potrzebującej 50W na kartę potrzebującą 100W dolecisz może do 215W - a Twój zasilacz potrafi dostarczyć do 300W na liniach 12V. Tak więc dla takiej karty zasilacz wystarczy.

Przy okazji gdybyś chciał znać mniej więcej maksymalny pobór prądu przez karty graficzne to zerknij sobie na listę:
    http://www.geeks3d.com/20090618/graphics-cards-thermal-design-power-tdp-database/
  • Poziom 6  
    No spoko pocieszające informacje to po kiego ... grzyba firma nvidia do tej karty zaleca minimalnie 400w Zakładają ze mam 2 dyski 2 nagrywarki i ze będę ładował telefon przez usb a do drugiego usb podepnę latarke tak? :D
  • Poziom 43  
    A skąd producent ma wiedzieć kto pod jaki zasilacz będzie chciał podłączać kartę i jaką ma konfiguracje PC? Może ktoś ma procesor 130W, 10 dysków HDD i chłodzenie wodne.
  • Poziom 6  
    Ok mam karte kupiłem gtsa 450 palita 1gb ddr5 za 230zl uzywke ktoś sprzedawał chyba z 6 tych kart :) Jestem zadowolony karta smiga 0 jakich kolwiek problemów zmieniłem tylko karte i win 7 zaktualizowal sterowniki i smigam :) Szczrze myslalem ze wydajność w grach zwiększy się jak w tabeli czyli tam 400:1400 :D a w rzeczywistości mam wrazenie jakby gra chodziła max o połowe lepiej ;p Pewnie mój słaby pc nie wyciska dobrze wszystkiego z tej karty :)

No ale nic dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Teraz musze się tylko dowiedzieć jak ograniczyć transfer na routrze linksys wag200g. Tzn chodzi mi żeby ludzie którzy korzystają z wi fi mieli ograniczenie. Bo aktualnie jeśli ktoś teraz oglada film korzystając z wi-fi zostawia mi marne resztki internetu :) na których nie idzie nic zrobić w normalnym czasie.

Proszę o pomoc!
  • Poziom 15  
    to podkrec porocesor ile mozesz.
  • Poziom 43  
    Bo za słaby procesor. Albo OC albo wymiana.