Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 1.9 SDI 2000 Service Insp

20 Mar 2005 23:04 14055 3
 • Poziom 14  
  Kupiłem VW Polo 1.9 SDI z 2000 roku. Auto jest po wypadku i ma lekko uszkodzony przód. Poduszki są całe, a wszystkie kontrolki gasną jak należy. Jedyny problem tkwi w tym, że na wyświetlaczu pojawia się napis SERVICE INSP. Czy ktoś może mi powiedzieć co to może oznaczać i co z tym można zrobić.
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Ten napis zupelnie nie jest zwiazany z przejsciami tego samochodu (wypadkiem) . Napis ten przypomina Ci o tym ze nadszedl czas inspekcji pojazdu , w zaleznosci od numeru inspekcji i zqalecen producenta moze tu chodzic o tzw. duzy prezglad lub tylko wymiane paska rozrzadu itp. Jezeli masz ksiazke serwisowa to zobacz co powinienes wymienic . Inspekcja ta zapala sie zawsze po przebyciu przez pojazd okreslonej liczby kilometrow lub po okreslonym czasie od ostatniego przegladu , w niektorych autach o jej zapaleniu decyduje rowniez sposob eksploatacji pojazdu . Napis ten mozesz skasowac przy pomocy VAG-a lub w niektorych autach tez z klawiatury licznika . W Twoim aucie powinno sie to dac zrobic bez VAG-a , przy pomocy przycisku w liczniku w nastepujacy sposob :
  1. Wyłączyć zapłon , Wcisnąć i przytrzymać przycisk
  2. Włączyć zapłon
  3. Przytrzymać przycisk przez minimum 10 sekund, aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -" lub "OIL"
  4. Zwolnić przycisk
  5. Wyłączyć zapłon.

  Zycze powodzenia , napisz jak sie powiodlo .
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Inspekcja olejowa - OEL1. Wyłączyć zapłon. Wcisnąć i przytrzymać przycisk po prawej stromie licznika. Włączyć zapłon, Zwolnić przycisk W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawią się litery "OEL" lub "OIL", Dla modeli z zegarem cyfrowym obracać przycisk po lewj stronie licznika w prawo, aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -", Dla modeli z zegarem analogowym wyciągnąć przycisk po lewej , aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -", a nastepnie wyłączyć zapłon.

  nspekcja serwisowa - INSP1.
  Wyłączyć zapłon2. Wcisnąć i przytrzymać przycisk po prawej .
  Włączyć zapłon,. Zwolnić przycisk po prawej .
  Wcisnąć i zwolnić przycisk po prawej.
  W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawiają się litery "INSP"
  Dla modeli z zegarem cyfrowym obracać przycisk po lewej w prawo, aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -". Dla modeli z zegarem analogowym wyciągnąć przycisk po lewej , aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -", W przeciwnym wypadku wskazanie "OEL" lub "OIL" wykasować z pola wyświetlacza jak opisano wyżej,. Wyłączyć zapłon.

  to chyba wszystko ,aby rozwiązać Twój problem
 • Poziom 14  
  Bardzo dziękuję. Procedura się sprawdziła. Teraz na wyświetlaczu są tylko kilometry. Serdecznie pozdrawiam.
  Temat uważam za zakończony.