Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Polo 1.9 SDI 2000 Service Insp

PiccoloPiki 20 Mar 2005 23:04 14901 3
 • #1
  PiccoloPiki
  Level 14  
  Kupiłem VW Polo 1.9 SDI z 2000 roku. Auto jest po wypadku i ma lekko uszkodzony przód. Poduszki są całe, a wszystkie kontrolki gasną jak należy. Jedyny problem tkwi w tym, że na wyświetlaczu pojawia się napis SERVICE INSP. Czy ktoś może mi powiedzieć co to może oznaczać i co z tym można zrobić.
 • Helpful post
  #2
  autosuper
  Level 24  
  Ten napis zupelnie nie jest zwiazany z przejsciami tego samochodu (wypadkiem) . Napis ten przypomina Ci o tym ze nadszedl czas inspekcji pojazdu , w zaleznosci od numeru inspekcji i zqalecen producenta moze tu chodzic o tzw. duzy prezglad lub tylko wymiane paska rozrzadu itp. Jezeli masz ksiazke serwisowa to zobacz co powinienes wymienic . Inspekcja ta zapala sie zawsze po przebyciu przez pojazd okreslonej liczby kilometrow lub po okreslonym czasie od ostatniego przegladu , w niektorych autach o jej zapaleniu decyduje rowniez sposob eksploatacji pojazdu . Napis ten mozesz skasowac przy pomocy VAG-a lub w niektorych autach tez z klawiatury licznika . W Twoim aucie powinno sie to dac zrobic bez VAG-a , przy pomocy przycisku w liczniku w nastepujacy sposob :
  1. Wyłączyć zapłon , Wcisnąć i przytrzymać przycisk
  2. Włączyć zapłon
  3. Przytrzymać przycisk przez minimum 10 sekund, aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -" lub "OIL"
  4. Zwolnić przycisk
  5. Wyłączyć zapłon.

  Zycze powodzenia , napisz jak sie powiodlo .
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #3
  rgb
  Level 28  
  Inspekcja olejowa - OEL1. Wyłączyć zapłon. Wcisnąć i przytrzymać przycisk po prawej stromie licznika. Włączyć zapłon, Zwolnić przycisk W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawią się litery "OEL" lub "OIL", Dla modeli z zegarem cyfrowym obracać przycisk po lewj stronie licznika w prawo, aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -", Dla modeli z zegarem analogowym wyciągnąć przycisk po lewej , aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -", a nastepnie wyłączyć zapłon.

  nspekcja serwisowa - INSP1.
  Wyłączyć zapłon2. Wcisnąć i przytrzymać przycisk po prawej .
  Włączyć zapłon,. Zwolnić przycisk po prawej .
  Wcisnąć i zwolnić przycisk po prawej.
  W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawiają się litery "INSP"
  Dla modeli z zegarem cyfrowym obracać przycisk po lewej w prawo, aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -". Dla modeli z zegarem analogowym wyciągnąć przycisk po lewej , aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - -", W przeciwnym wypadku wskazanie "OEL" lub "OIL" wykasować z pola wyświetlacza jak opisano wyżej,. Wyłączyć zapłon.

  to chyba wszystko ,aby rozwiązać Twój problem
 • #4
  PiccoloPiki
  Level 14  
  Bardzo dziękuję. Procedura się sprawdziła. Teraz na wyświetlaczu są tylko kilometry. Serdecznie pozdrawiam.
  Temat uważam za zakończony.