Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ER-277P i LS2208 - Jak podłączyć kase i czytnik by działało?

12 Lis 2013 12:54 1209 3
 • Poziom 9  
  Witam Serdecznie.

  Problem wygląda następująco:
  Do końca roku muszę w sklepie wprowadzić wszystkie produkty po pełnej nazwie (tak nakazali), dlatego sklep muszę zaopatrzyć w komputer.
  Posiadam w sklepie kasę fiskalną SHARP ER-A277P która wg producenta nie potrafi obchodzić się z czytnikami kodów (posiadam czytnik Symbol L2208-SR20001R). Obydwa mają złącza RS232C.

  Jest taka możliwość aby czytnik oraz kasę fiskalną podłączyć do komputera (z odpowiednim oprogramowaniem) tak aby czytnik czytając kod, nabijał na paragon określony produkt (oczywiście baza produktów powinna znajdować się w programie magazynowym)?
  Jeżeli tak, jakie oprogramowanie polecacie (dodam że chciałbym aby każdy paragon/sprzedaż zapisywał się na komputerze)?

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Witam.

  Czy może jest jednak ktoś, kto mógłby mi pomóc w moim problemie?

  (Proszę o nie wyrzucanie tego posta do kosza, po prostu zależy mi bardzo na tym temacie ponieważ mało czasu mi pozostało.)

  Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Nie zrobisz tak jak chcesz, by sprzedawać towary za pomocą komputera musisz mieć DRUKARKĘ FISKALNĄ a nie kasę fiskalną, wtedy wybierasz towary za pomocą komputera a paragon jest drukowany na drukarce fiskalnej. Gdyby kasa miała wejście na czytnik mógł byś ewentualnie wgrać bazę towarową z komputera do kasy i sprzedawać za pomocą czytnika, poprostu o drukowaniu paragonów na kasie decydujesz z kasy a nie urządzenia zewnętrznego jak to jest w przypadku drukarki.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Przy okazji nie ma obowiązku sprzedaży za pomocą czytników i nie musisz mieć każdego towaru określonego jednoznacznie, wystarczy np przy sprzedaży jabłek że będzie pisać jabłka nie musi być określonego rodzaju, sprzedając 2 czy 3 rodzaje poprostu nabija się ten sam kod trzy razy na paragon, ważne by nie pisało na paragonie owoce. Co do wprowadzenia całego asortymentu do kasy to większość kas nie ma takiej możliwość nawet bo ma ograniczoną liczbę towarów PLU czy ograniczoną nazwę produktu np tylko 18 znaków. Skoro taka kasa została dopuszczona do użytku to użytkownik jest zobowiązany zastosować się do przepisów na tyle na ile pozwala mu posiadany sprzęt.
 • Poziom 9  
  Bardzo dziękuję za tą wyczerpującą odpowiedź. Bardzo mi Pan pomógł.

  Pozdrawiam.


  (Temat można zamknąć)