Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router i 1 komputer. Konfiguracja dla niepodłączonych komputerów.

carsen 20 Mar 2005 23:28 831 4
    carsen
    Level 2  
    mieszkam z dwoma kumplami nie maja jeszcze kopmuperow mam stale lacze ze stalym IP, mam zamiar kupic router i pytanie moje takie: czy moge podlaczyc na razie jeden komputer do routera? i moge skonfigurowac lacze dla dwoch pozostalych komputerow w czasie gdy nie sa one jeszcze podlaczone?
    Kaszmirek
    Level 19  
    No generalnie to możesz. Przynajmniej ja żadnych problemów nie widze.
    Choć lepiej na poczatku skonfigurować go tylko na jednego hosta a później tylko przekonfigurować na 3.

Jak podłączasz kompa bezpośrednio do routera to pamiętaj o zastosowaniu kabla skrosowanego.

Pozdrowienia
    michaug
    Level 14  
    a dlaczego to ma byc przewod skrosowany przeciez to normalne polaczenie komp --> switch (oczywiscie jezeli ruter takowy posiada)
    Kaszmirek
    Level 19  
    No ale kolega napisał że chce kupić router a nie routeroswitch. Więc wnioskuje że potem jak reszcza się będzie chciała dołączyć to dokupia do tego switcha. W takim razie puki co jeśli to jest router to kabel musi być skrosowany.

->carsen; Jeśli miałeś na myśli router+switch to sprostuj swoją wypowiedź.

Pozdrawiam
    carsen
    Level 2  
    mialem na mysli jedynie sam router. dzieki za odpowiedz. mam teraz inny problem bo router zakupilem ale nie ma plyty instalacyjnej. chce podlaczyc komputer bezprzewodowo WLAN no i mam problem bo na stronie producenta sa sterowniki ale o jakims dziwnym rozszerzeniu (nie sa to pliki typu .iso, .bin) mam xp wykrywa router ale nie wiem co dalej... chyba bez programu instalacyjnego sie nie obejdzie a sklep juz zamkniety. jestem on-line na gg 1082 --> jesli ktos chce pomoc. dzieki z gory