Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica-Minolta/4690mf - Wymiana pasa transferowego. Drukuje kolorowy pasek.

ppiechowiak 12 Lis 2013 18:29 2412 6
  • #1 12 Lis 2013 18:29
    ppiechowiak
    Poziom 9  

Drukarka drukuje kolorowy pasek z jednej ze stron. Dokładnie około 2 cm od lewej krawędzi drukuje kolorowy pasek szerokości około 1cm. Pasek na całej długości kartki. Patrząc od góry zmienia kolory co około 5-6cm.
    Wydaje się, że coś z pasem transferowym. Ktoś może potwierdzić?

Druga sprawa.
    Wyjąłem wszystkie kartridże, moduły z wałami i pojemnik na zużyty toner. Otworzyłem boczną pokrywę i dalej nie mogę wyjąć pasa transferowego. Gdzieś jest jakaś dodatkowa blokada? Co zrobić by wyjąć ten pas.

0 6
  • #2 12 Lis 2013 22:18
    guner
    Poziom 22  

Po lewej stronie drukarki masz takie małe drzwiczki (pod tacką wyjściową). Jak je otworzysz to zobaczysz jedną dźwignie. Jak ją przesuniesz będziesz mógł wyciągnąć pas.
    Co do Twojego objawu możesz dać skan kartki z objawem uszkodzenia?

0
  • #3 13 Lis 2013 08:40
    ppiechowiak
    Poziom 9  

Konica-Minolta/4690mf - Wymiana pasa transferowego. Drukuje kolorowy pasek.

W załączeniu wydruk.
    Przepraszam za jakość ale nie dysponuję teraz innym aparatem :|

Jak widać prócz kolorowego pasa z lewej strony są też nieregularne czarne plamy.

Wracając do pasa transferowego: próbowałem tę dźwignię przesunąć (to jest taka niebieska jakby blokada, którą swobodnie można przesunąć w prawą stronę) ale to nie odblokowywało mi pasa. Jakby był trzymany poprzez jakieś inne blokady.

0
  • #4 13 Lis 2013 10:20
    Spec_Druk
    Poziom 17  

Jak wyjmiesz pas to zobaczysz czy to on generuje defekt bo powinien zostawać na nim toner. Czarne plamy pewnie idą Ci od czarnego tonera. Pewnie był zregenerowany alternatywnym tonerem i nie został wyczyszczony moduł bębna z resztek starego proszku.

0
  • #5 13 Lis 2013 11:14
    Ziom2
    Poziom 14  

Pas transferowy wyjmujemy w następujący sposób: Otwieramy prawe drzwi, wykręcamy dwie śruby, które mocują do ramy blaszki. odciągamy blachy i z przeciwnej strony po wyjęciu zbiornika na zużyty toner wyjmujemy pas transferowy. Wydaje mi się, że wyjęcie i oczyszczenie zespołu czyszczącego pas niewiele pomoże.

0
  • #6 30 Kwi 2014 20:58
    dr_dave
    Poziom 13  

te ciapki powstają w jednostkach tworzenia obrazu. Mam to samo. Objaw jest jak by było za dużo proszku na tym wałku co rozkłada toner.Skutkuje to jakby zsypywaniem się proszku.
    Czy ktoś z was rozkręcał tę jednostkę tworzenia?

0
  • #7 05 Maj 2014 11:46
    mmcinek
    Poziom 17  

Tak, prosto i łatwo, wystarczy dobrze się przyjrzeć.
    Najlepiej zacząć od zdjęcia przedniej obudowy IU, a później sprężyn.

Dodano po 2 [minuty]:

A tak przy okazji -> można kupić gdzieś same bębny (rury)?

0