Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Getz 2004 - Centralny zamek,losowo działają tylko drzwi kierowcy

12 Lis 2013 19:55 4920 1
  • Poziom 28  
    Witam. Posiadam auto jak w temacie, wersja 5 drzwi. Problem jest taki, że losowo zdarzają się sytuacje, że za pomocą pilota od autoalarmu mogę tylko zamknąć lub otworzyć drzwi kierowcy, pozostałe drzwi oraz bagażnik pozostają zamknięte. Przejadę kilka kilometrów i wszystko działa jak należy. Zdarza się że problem występuje przez kilka dni a czasami kilka dni jest wszystko ok. W aucie zamontowany jest autoalarm najprawdopodobniej firmy silicon, do dokumentów auta dołączona była instrukcja właśnie tego producenta. W momencie gdy centralny nie zamknie drzwi i je otworzę włącza się autoalarm, więc wydaje się że to nie jego wina. Byłem u elektryka jednak ten wykręcił się mówiąc że to może byś wszystko i poszukiwania będą długo trwały i będzie to sporo kosztować. Więc spróbuję poszukać sam. Proszę tylko o podpowiedź czy jest to jakaś typowa usterka w tym modelu i jest znane rozwiązanie lub jeżeli nie to czy czepiać się autoalarmu czy raczej centralnego zamka i gdzie szukać jakiegoś modułu który tym steruje, drzwi kierowcy czy pod deską.
  • Poziom 8  
    Witam, na wstępie powiem ci tak: jeżeli mechanik nie wiedząc co może być w tak nieskomplikowanym samochodzie i już straszy kosztami- to go sobie odpuść od razu bo naciągnie cie na koszty. Mam w rodzinie to wdzięczne wozidło tylko z 2003 roku ale bez pilota, i autoalarmu(samochód dopiero dwa miesiące w posiadaniu).Też występują problemy z centralnym i poszukuje na razie na własną rękę przyczyny niedomagania zamka. Podobno (centralny fabryczny) występowały dwie wersje jedna z centralką sterującą(jakaś kostka) w okolicach bezpieczników(nie znalazłem) lub zmontowaną z siłownikiem w drzwiach kierowcy. I myśle że u ciebie może byc ten problem. Siłownik w drzwiach wysyła sygnal do pozostałych, w celu zamknięcia samochodu.Jeżeli jest niesprawny nie będzie nadawał sygnału do zamknięcia pozostałych siłowników(które odbierają sygnał). Taki siłownik mozna kupic na portalach aukcyjnych za kilkanascie złotych(ważne żeby byl tym wysyłającym sygnal ,w tej chwili nie pamiętam nazwy i nie chce wprowadzac w błąd).Nie jestem mechanikiem więc sory za słownictwo, ale myślę że warto przeznaczyć kilkanascie zlotych rozebrać tapicerke drzwi i podmienic siłownik(nie są to koszty które zrujnują budzet kierowcy),niż dać zarobic naciągaczowi kilkaset złotych za free.Ewentualnie jezeli znasz się na elektronice,lub masz kogoś kto moze zmierzyć ci miernikiem czy ten siłownik daje sygnał(jest sprawny) oszczędzisz sobie kosztów.