Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele W726 - Przekaźnik elektromagnetyczny grzałki

llor15 12 Lis 2013 20:40 1551 4
  • #1 12 Lis 2013 20:40
    llor15
    Poziom 10  

Witam,

Mam problem ze znalezieniem przekaźnika elektromagnetycznego grzałki. Przejrzałem praktycznie wszystkie strony z hurtowniami AGD z forum.
    Znalazłem przekaźnik Finder 40.31 oraz OMRON G2R-1-SN 110VDC. Mają te same parametry co stary przekaźnik z pralki, ale różnią się tym że na przekaźnikach są trzy piny do podłączenia, w oryginalnym są dwa. Tu pojawia się moje pytanie: czy da się podłączyć ten przekaźnik tak aby spełniał swoje zadanie?

Oto zdjęcie starego przekaźnika:
    Miele W726 - Przekaźnik elektromagnetyczny grzałki
    A to linki do znalezionych przeze mnie przekaźników:
    http://www.astat.com.pl/download.php?file=pliki/finder_dt_S40.pdf
    http://www.tme.eu/pl/details/g2r-1-sn-110dc/p...tromagn-miniaturowe/omron/g2r-1-sn-110vdc-s/#

Proszę o podpowiedź

0 4
  • Pomocny post
    #2 12 Lis 2013 20:53
    Grzegorz740
    Poziom 28  

Witam.

Można wykorzystać te przekaźniki , które znalazłeś. Jedynie musisz zobaczyć które styki się zwierają w momencie zadziałania przekaźnika.

0
  • #3 22 Lis 2013 17:51
    llor15
    Poziom 10  

Podłączyłem przekaźnik niestety pralka dalej nie grzeje wody i program zatrzymuje się w tym samym momencie co wcześniej. Przy działaniu drugiego oryginalnego przekaźnika słychać tylko jak raz "pstryknie", ten który kupiłem "pstryka" cały czas. Najpierw podłączyłem kabelki do pinów od których styki się zwierają, później spróbowałem innych podłączeń, ale nic to nie dało. Czy da się coś z tym zrobić, czy szukać czegoś innego ?

0
  • #4 22 Lis 2013 18:55
    jaga134
    Poziom 25  

cyt:..."przy działaniu drugiego oryginalnego przekaźnika słychać tylko jak raz "pstryknie"...I dobrze.To pstryknięcie oznacza,że cewka przekaźnika dostaje napięcie i styki zwierają się.Zatem należy sprawdzić czy dochodzi napięcie na styki robocze.Najlepiej i najprościej jest to zrobić przy pomocy żarówki.Jeśli okaże się,że napięcie jest po obu stronach"pstrykniętego"/załączonego/przekaźnika sprawdź przy pomocy żarówki obecność napięcia na grzałce.Żarówka podłączona w miejsce grzałki powinna świecić.Jeśli nie swieci....grzałka do wymiany.

0
  • #5 16 Gru 2013 19:11
    llor15
    Poziom 10  

Temat do zamknięcia. Wyżej wymienione przekaźniki miały inne parametry niż ten oryginalny(na którym były zatarte dane). Jeśli ktoś będzie miał podobny problem to może użyć jako zamiennik tego przekaźnika: FINDER 40.61.8.230 1x16A 230VAC. Kosztuje około 15zł a spełnia to samo zadanie jak ten z serwisu za 239zł. Dodatkowo wrzucam zdjęcie oryginalnego przekaźnika Miele W726 - Przekaźnik elektromagnetyczny grzałki

0