Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 40-50 cali do max 2500zł do oglądania filmów z napisami?

12 Lis 2013 21:01 3240 27
  • Poziom 10  
    Witam.

Zastanawiam się nad zakupem telewizora z przeznaczeniem głównie do ogladania seriali i filmów z napisami. Jakość full HD.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 - 3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać wysokość 40 - 50 cm
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Duże okno (2,2 m) od południowego zachodu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? FULL HD, Dobry dźwięk byłby dodatkową zaletą, odczyt napisów do filmów divix, mkv itp
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowa telewizja + niedługo pakiet z UPS ale to chyba nadal to samo
    10 .Jakie urządzenia? Pendrive, USB
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie filmy, seriale, czasami mecz
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? sporadycznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 39 - 50 cali z czego 42 jest w pełni zadowalający
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nienaturalne kolory
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? planuje raty i max 2500, ale nie ukrywam ze poniżej 2 tyś byłoby najlepiej
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? jeżeli będzie miał to ok ale nie przywiązuje do tego wagi

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Dziękuje za szybką odpowiedź.

Z tych trzech ten z ambilightem będzie dobrym wyborem ? (ten mnie najbardziej przekonuje)
    Coś tańszego godnego polecenia ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Dziękuje.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Byłem dziś w Mediamarkt i widziałem tą plazmę panasonica - nie da rady u mnie, odbija strasznie wszystko.

Panasonic'a i Philips'a odradzali mi mówiąc że te wymienione modele to dość przeciętne modele.

Polecali mi za to Sony KDL42W655 ( http://www.komputronik.pl/product/189449/RTV_/Telewizory/42_Sony_Bravia_KDL_42W655.html ) .
    Obok tego sony stał panasonic e6 i jakość obrazu była 100% lepsza na sony.

Czy jeżeli stać mnie na tego Sony to będzie to lepszy wybór od Philipsa?

Znalazłem też coś takiego:

1. 40" Samsung UE40F6100
    2. 42" Samsung UE42F5000

Warte to zawracania sobie głowy?
  • Poziom 22  
    Nie słuchaj za bardzo sprzedawców czego nie polecają. Polecają ci ten markę XX a o tym model yyy bo na tym dostają duże kasy lub wypchać ten tv z magazynu który kurzy i zajmuje miejsca.
  • Poziom 9  
    airbites prawdę mówi, a co do samsungów, z tego co wiem to telewizory nawet robią dobre więc możesz zwrócić na nie uwagę ;)
  • Poziom 10  
    Właśnie najgorszy problem że się nie znam na wyborze dobrego :P Ten sony naprawdę przypadł mi do gustu w zestawieniu do innych dostępnych w sklepie w jego okolicy - w ten sposób mogłem cokolwiek porównać.

Nie widziałęm Philips'a ale z tego co nawet na hdtv czytałem to nie widziałem zbyt dobrych rzeczy o nim + w MM Panowie mówili o jego przeciętności i polecili za 200 zł droższy SOny. Dodatkowo Sony ma możliwość włożenia karty (np: z UPC) aby rozszerzyć pakiet programów :)

O Panasonic'u ET60 tak samo mówili - przeciętny.
    O Panasonic'u ST60 mówili że to bardzo dobrej jakości tv - plazma - ale niestety błyszcząca matryca.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Właśnie Philips'a nie pokazali mi.
    Spróbuje gdzieś go znaleźć i obejrzeć.

Dzięki
  • Poziom 9  
    Wielkość telewizora: odległość oglądającego od telewizora nie powinna być mniejsza od dwukrotnej przekątnej ekranu telewizora.
    Tak więc w Twoim przypadku biorąc najmniejszą odległość 2,5m, możesz skusić się na 46" zwłaszcza przy oglądaniu w 3D.
    Mam telewizor Samsunga 40", większość moich znajomych ma również Samsungi, nikomu się nie popsuł, nikt nie narzeka tak więc polecam.
    Jedynie chyba na to że dzisiaj wziąłbym 46".
    Plusem Samsunga jest również ilość obsługiwanych formatów wideo prze USB, chodzą wszystkie filmy bezpośrednio z aparatu foto, YouTuba
    oraz inne MKV czy MPEG nie spotkałem się żeby coś nie poszło - czego nie powiedziałbym o Philipsie.
    Również sposób wyświetlania plików z USB w postaci katalogów i ikon jak na komputerze
    co nie w każdym telewizorze jest w ten sposób rozwiązane a znacznie ułatwia poruszanie się jeśli plików jes dużo
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Dziś będę w komputronik'u sprawdzić co mają w ofercie. Philips jest niedostępny u nich więc będę sie starał coś innego znaleźć.

Na co przede wszystkim powinienem zwrócić uwagę?
    Mógłby ktoś wybrać z oferty komputronik coś do moich potrzeb?

Komputronik dlatego że raty u nich dostanę bez problemu.

Przykładowo: http://www.komputronik.pl/product/155992/RTV_/Telewizory/46_Samsung_UE46EH5000.html

Ale czy to dobre to nie wiem
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Brak ich w ofercie komputronika
  • Poziom 9  
    Lepiej dołożyć 100zł i wziąć 100Hz czyli model (46" Samsung UE46F5000) lub 200zł model (46" Samsung UE46F5300)
  • Poziom 10  
    Janusz 5710 napisał:
    Lepiej dołożyć 100zł i wziąć 100Hz czyli model (46" Samsung UE46F5000) lub 200zł model (46" Samsung UE46F5300)

Czym sie różnią?
  • Poziom 1  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    sobiech_polska napisał:
    mafiaq napisał:
    Janusz 5710 napisał:

Czym sie różnią?

5000 nie ma Smart, Wi-Fi i innych pierdół... wystarczy wejść w specyfikację...

Korzystam z netu na smartphonie i nie sprawdzalem specyfikacji. Trochę nie wygodnie. Zobaczę co mi w sklepie powiedzą .
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Modele, które podałem są 100Hz i tym właśnie się różnią.
    Chociaż telewizory LCD to nie CRT w których 50Hz dawało po oczach i po dłuższym oglądaniu psuło wzrok,
    (dlatego kiedyś trzeba było siedzieć 5m od małego telewizora),
    LCD nie mruga to mimo to odświeżanie 100Hz poprawia obraz w szczególności przy szybkim przesuwaniu się obrazu w poziomie,
    zauważalne podczas oglądania meczu piłki nożnej, kiedy kamera szybko wędruje wzdłuż boiska.
  • Poziom 9  
    przecież można kupić sprzet przez internety ;D
  • Poziom 9  
    Bardzo dobry telewizor 200Hz, 3D w sklepach nie znajdziesz go poniżej 1950zł,
    za tą cenę jeżeli nie posiada żadnych wad ja bym brał.
  • Poziom 10  
    Zdecydowałem się na coś takiego: 40'' Samsung UE40F6400

Dziękuje za pomoc.