Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa Ciepła Greenline HT plus - Pompa c.o cały czas chodzi.

odchyl 12 Lis 2013 22:30 1068 0
  • #1 12 Lis 2013 22:30
    odchyl
    Poziom 9  

Witam serdecznie.

Posiadam pompę ciepła greenline, która nie pracuje na grzanie c.o. tylko sporadycznie podgrzewa wodę c.w.u. I odnośnie tego mam pytanie czy przy stanie spoczynku "pompy ciepła" pompa odpowiadająca za obieg wody c.o w instalacji (kaloryfery, podłogówka) ma cały czas pracować jak to jest u mnie. Wydaje mi się to błędem, bo poco w kaloryferach ma krążyć nie ogrzana woda a prąd kosztuje.
    Pompa Ciepła Greenline HT plus - Pompa c.o cały czas chodzi.

Dodano po 37 [minuty]:

Po zasięgnięciu lektury doszedłem do wniosku, żę pompy obiegowe mają za zadanie zapewnienie obiegu wody , jeżeli kocioł osiągnie określoną temperaturę, pompa przyspiesza obieg wody ogrzanej w instalacji c.o. Gdy temperatura w kotle spadnie, pompa wyłącza się, zapobiegając przepływowi zimnej wody do grzejników, tym samym ogrzana woda dłużej pozostaje w grzejnikach. Czyli wniosek spalone wyjścia tranzystorowe w sterowniku, ponieważ te pompy wogóle nie powinny się załączyć skoro nie grzeje c.o. Czy dobrze rozumuje?

Odp. Problem został rozwiązany. Pompa obiegu wody c.o w tej "pompie ciepła" jest ustawiona fabrycznie na pracę ciągłą. Jak była nowa to nawet nie było jej słychać, po 2 letniej eksploatacji jest znacznie słyszalna. Okazało się, że mogę ją ustawić żeby włączała się razem ze sprężarką. Zmiany trzeba było dokonać w sterowniku z dostępu "serwis" --> "kontrola".

Temat zamknięty

0 0