Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fitzbox 7390 - Pytanie do posiadaczy Firtzbox'ów

gunnpa 18 Nov 2013 08:38 8760 52
    krakarak
    Level 41  
    Nie eksperymentuj ze zmianą firmware, lecz wymuś na Orange wysłanie do ciebie pracownika kumatego w sprawie VoIP-a i potrafiącego na podstawie logów określić przyczynę odrzucania połączeń, a nie od podłączenia swego laptopa i stwierdzeniu, że "internet jest".
    Nie ma żadnego związku kolor FB z twoim przypadkiem. Hardware jest identyczny a soft łatwo modyfikowalny "z palca".
    gunnpa
    Level 10  
    Zgadzam się z "przedmówcą". Właśnie miałem telefon chyba wreszcie od kogoś "kumatego". Mają wygenerować nowe hasło i jeśli naprawią neostradę (aktualnie "masowe" uszkodzenie) to wieczorem mają się odezwać. Dodatkowo przyszła odpowiedź z AVM. Okazało się jednak, że nie hardware ;) a wystarczy pewnie komenda telnetem - chyba też ściema bo przecież wybór anexu jest z poziomu interfejsu graficznego. Można to chyba też zrobić korzystając z telnetu ale to metoda "lewą ręką do prawego ucha".
    Pzdr.

Dear Mr xxxx,

To use an international firmware with a German FRITZ!Box model or vice
    versa reqires a modification of the firmware of the FRITZ!Box which is not
    intended by AVM. Even more, this modification cannot be performed with
    "normal" update procedures but requires a 'break' of the original firmware.
    Please note that we cannot provide any help or support for any such
    FRITZ!Boxes with such modifications of the firmware.

Best regards,

Michael Ellguth (AVM Support)
    krakarak
    Level 41  
    Standardowa, szablonowa odpowiedź na większość zapytań i ostrzeżenie przed samodzielnym grzebaniem. Jest w tym dużo racji, bo najczęściej użytkownik nie ma bladego pojęcia o czymś więcej jak włożenie wtyczki i włączeniu zasilania.
    Netbookfan
    Level 1  
    Czesc,
    podlaczylem u rodzicow 7170 (Annex B) i zmodyfikowanego 7140 (B na A)
    i oba dzialaja (2 lata) na neostradzie + nielimitowane rozmowy (Voip).

Powinienes zmienic numer 22xxx na 4822xxx i zostawic "use register telephone numer blabla" wlaczone. I wywal area code (zostaw puste).
    gunnpa
    Level 10  
    Walka zakończona sukcesem ale przyczyna problemów nie została określona. Teraz dla ew. naśladowców poczynione kroki. Zgodnie z sugestią kogoś z działu technicznego orange zainstalowałem klienta softwarowego na windows:
    http://www.orange.pl/kid,4002234815,id,400223...itle,Neofon-aplikacja-dedykowana,article.html
    Wymaga pobrania i zainstalowania MS .NET Framework 4.
    Konfiguracja klienta wymaga podania numeru (chyba trafna uwaga "przedpiścy" że trzeba go poprzedzić 48 bo tak jest wpisane w odpowiednim polu klienta), login i hasło. O dziwo po wpisaniu danych klient się zalogował do serwera VOIP'a. Oczywiście po tym "sukcesie" wyłączyłem tego klienta i wpisałem takie same dane do konfiguracji fritza - no i poszło. Rozmówca z orange nie był w stanie wytłumaczyć tego zjawiska tym bardziej, że poprzedni klient softowy (Express Talk) miał dokładnie takie same dane dostępowe i konfiguracyjne jakie były podane w aplikacji orange. Mogę tylko przypuszczać, że w sofcie orange są "zaszyte" jakieś dodatkowe dane, które pozwalają się zalogować. Ponieważ serwer przechowuje dane logującego się do usługi przez pewien czas (chyba 60 minut) to podłączenie bramki fritza było możliwe ponieważ nic się nie zmieniło. Zobaczymy co się będzie działo po zmianie IP bo przecież raz na dobę jest reset linii wymuszany przez orange. Oczywiście dopiszę informację żeby nikt nie miał "pod górkę" co mi się przytrafiło.
    Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie swoim doświadczeniem i podsuwali różne pomysły nie żałując swojego czasu.
    Pzdr. E.
    gunnpa
    Level 10  
    Po dwóch tygodniach eksploatacji należy się forumowiczom podsumowanie.
    Wydaje się, że po pierwszym udanym logowaniu do usługi VOIP wszystko zachowuje się stabilnie. Symulowane utraty zasilania nie powodują żadnych problemów - po ponownym uruchomieniu fritz loguje się bez opóźnień. Przywrócenie ustawień fabrycznych i odtworzenie ustawień z zapisanej konfiguracji też jest bezproblemowe.
    Przećwiczyłem również działanie serwera w oparciu o podpięty dysk USB. Wniosek - nie należy używać polskich znaków w nazwach katalogów i plików. Co prawda urządzenie się nie buntuje jeśli się tego nie przestrzega przy "uploadzie" plików ale polskie znaki zostają zamienione na "krzaki" i nawet zostaną zaindeksowane (trudno stwierdzić czy prawidłowo) ale pojawia się potem problem przy ich przesyłaniu na urządzenie, które ma ten plik odtworzyć. Jako efekt miałem reset urządzenia, na którym miał być odtwarzany plik z nazwą, w której użyto polskich znaków. Przypuszczam, że to jednak problem indeksowania bo nie udaje się zmienić nazwy na serwerze narzędziami wbudowanymi we fritza. Wygląda na to, że jeśli pojawi się problem z indeksem plików to jedynym sposobem na jego prawidłowe odtworzenie jest reset fritza do ustawień fabrycznych i ponowne utworzenie indeksu. Przypuszczam, że jest pewnie jakiś "trick" z obsługą tego przez telnet ale nie jest mi znany.
    Jeśli chodzi o obsługę sieci lokalnej i stabilność łącza DSL to porównania z liveboxem nie ma - oczywiście na plus fritza.
    Dziękuję jeszcze raz za towarzyszenie w moich problemach i oczywiście oczekuję ew. komentarzy.
    Pzdr. E.
    intek26
    Level 9  
    Witam.
    Wiem,że nie na temat,ale nie chce nowego zakładać.
    Czy FRITZ!Box 7390 obsługuje IPv6??
    kameleon11116
    Level 26  
    intek26 wrote:
    Witam.
    Wiem,że nie na temat,ale nie chce nowego zakładać.
    Czy FRITZ!Box 7390 obsługuje IPv6??

Witam
    Oczywiście ,że obsługuje. Fitzbox 7390 - Pytanie do posiadaczy Firtzbox'ów
    piko70
    Level 11  
    A do podłączenia się w protokole ipv6 jest potrzebne jakieś specjalne ustawienie,bo u mnie po dopisaniu sufiksu ipv6 fritz się synchronizuje ale internetu brak.Na stronie orange jest informacja,że wsparcie tylko dla Livebox'a więc raczej dzwonienie na infolinię nic nie wniesie.
    Edit:
    już sobie poradziłem,tylko z pingami coś dziwnego,skok z 22ms na 36ms.
    Jeszcze pytanie o parametry łącza,bo upstream mam maksymalną synchronizację a downstream maksymalnie 34Mb

Signal-to-noise ratio dB 10 14
    Line attenuation dB 21 6
    Wczoraj na infolinii standardowa odpowiedź:synchronizacja mieśći się w dopuszczalnych widełkach więc wszystko jest ok.
    kameleon11116
    Level 26  
    piko70 wrote:
    A do podłączenia się w protokole ipv6 jest potrzebne jakieś specjalne ustawienie,bo u mnie po dopisaniu sufiksu ipv6 fritz się synchronizuje ale internetu brak.Na stronie orange jest informacja,że wsparcie tylko dla Livebox'a więc raczej dzwonienie na infolinię nic nie wniesie.
    Edit:
    Jeszcze pytanie o parametry łącza,bo upstream mam maksymalną synchronizację a downstream maksymalnie 34Mb

Signal-to-noise ratio dB 10 14
    Line attenuation dB 21 6
    Wczoraj na infolinii standardowa odpowiedź:synchronizacja mieśći się w dopuszczalnych widełkach więc wszystko jest ok.

Witam
    Wszystko się zgadza mieści się w widełkach :cry: .Może w końcu URZĄD OD PEWNYCH SPRAW weźmie za tyłki OPERATORÓW i zmusi do jasnego określania usługi ,a nie jakichś śmiesznych widełek :D
    Masz spore tłumienie u mnie jest OK od 6 mcy. max (po zmianie dostawcy)
    Pozdrawiam serdecznie
    namor.r
    Level 11  
    piko70 wrote:
    Edit:

a możesz opisać w jaki sposób
    bo też mam taki problem po dopisaniu sufisu ipv6
    piko70
    Level 11  
    W zakładce Internet->Account Information->IPv6 trzba zaznaczyć opcję "Always use a native IPv6 connection".
    namor.r
    Level 11  
    mam to zaznaczone
    a po dopisaniu do loginu /ipv6 dostaje komunikat o sprawdzeniu loginu i hasła
    Code: text
    Log in, to see the code
    piko70
    Level 11  
    A opcję "Establish IPv4 connection via DS Lite" masz zaznaczoną?
    namor.r
    Level 11  
    szukam szukam i nie widzę nigdzie tej opcji
    gdzie ona jest ?
    piko70
    Level 11  
    Internet->Account Information->IPv6 i tam pod Always use a native IPv6 connection jest opcja Establish IPv4 connection via DS Lite

namor.r
    Level 11  
    po zaznaczeniu tej opcji dalej mam ten sam komunikat i netu brak
    piko70
    Level 11  
    A bez sufiksu ipv6 net działa na ipv4?
    namor.r
    Level 11  
    tak, działa bez problemu na ipv4
    jak miałem livebox 3.0 to na ipv6 też działał
    a tu na fritzbox mam właśnie jakiś problem
    namor.r
    Level 11  
    tak, inaczej net w ogóle by nie działał
    piko70
    Level 11  
    W sumie więcej żadnych innych opcji nie mam zaznaczonych i działa ipv6...może jeszcze reset po zapisanych zmianach pomoże,na chwilę zasilanie odłącz...