Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] Drukarka do biura dla 5 komputerow

Wutekk 13 Nov 2013 12:01 2121 13
    Wutekk
    Level 13  
    Witam
    Moja wiedza na temat drukarek jest nie duza. Chcialbym zapytac, jaka drukarke polecacie do malego biura.
    - Drukarka monochromatyczna - drukowanie poczty, zamowien itp.
    - Podlaczona do sieci i udostepniona dla 5 komputerow. ( preferowane podlaczenie na RJ45 z racji ze fifirifi troche slabo dziala )
    - Jesli to mozliwe to podlaczona bezposrednio do routera a nie przez jeden z komputerow.
    - Dziennie drukowane jest okolo 500 kartek.

W tej chwili uzywamy HP P2015 podlaczona do jednego z komputerow i udostepniona w sieci. Drukarka jednak powoli konczy swoj zywot i chcielbym ja wymienic.

Prosze o opinie.
    stefan1982
    Level 12  
    mysle ze HP LJ 4200N lub 4250N dalaby rade spokojnie (wydajne tonery i dosc szybka drukarka), napisz jeszcze czy w duplexie drukujecie czy wystarczy bez...jakby co prv
    Wutekk
    Level 13  
    Dzieki za odpowiedz. Obie drukarki nie sa juz niestety produkowane. Zalezy mi na sprzecie nowym, na gwarancji.
    Imprimarex
    Level 24  
    Ja bym zaproponował nową Samsung ML2165W.

Podłączysz ją przez Wifi i masz z głowy. Tak wiem, pisałeś że fifirifi słabo działa lecz skoro komputery na tym chodzą to i drukarka da radę.
    Uwaga - ta drukarka nie posiada portu Ethernet!!

Do drukarki proponuje odrazu wiecznego chipa zainstalować i kupić 1kg proszku do dosypywania.

Mniej więcej cenowo wygląda to tak:
    - drukarka z wiecznym chipem około 260-300zł
    - proszek 1kg około 80zł

Gwarancja 24m-ce na sprzęt oczywiscie jest i wg mnie takie rozwiązanie się sprawdzi.
    Wutekk
    Level 13  
    Problem z wifi jest dosc uciazliwy i podlaczylem wszystkie komputery przewodowo. Wole wystrzegac sie wifi. Dlatego szukam czegos do podlaczenia bezposrednio do switcha
    User removed account
    Level 1  
    tracer_as
    Level 19  
    Proponuję Canon LBP 6670, 33 str/min, sieć i duplex, obciążalność miesięczna 50 tys str, Toner zwiększony H na 6400 str koszt zamiennika ok 160 zł. Koszt drukarki ok 1150 zł
    zen3x
    Level 33  
    Lexmark T650DN - drukarka dla małych i średnich grup roboczych, toner na 25tyś, wydajna, cicha, szybka, cena około 2 tyś zł.
    Wutekk
    Level 13  
    my41s wrote:
    Jaki masz budżet?

ML 2165W to raczej nie na takie obciążenia. ML 3310ND już by była fajna

Budzet nie jest jakis ograniczony, z tym ze nie chce kupic drukarki za bardzo wysoka cene, a jednoczesnie nie wykorzystywac w pelni jej mozliwosci. To tak jak by kupic plotter i drukowac na nim kolorowanki dla dziecka.

W srode poprosilem dziewczyny zeby zaczely liczyc ile ryz papieru wkladaja do drukarki. W przyszla srode bede wiedzial jakie jest srednie uzycie drukarki w skali tygodnia.
    odpady
    Level 13  
    zastanów się nad kyocerą fs-1035 mfp/dp
    urządzenie wielofunkcyjne
    nie psuje się
    na oryginalnych tonerach bęben faktycznie robi 100 tyś wydruków
    a dodatkowo masz kolorowy skaner sieciowy
    dwustronny druk w standardzie
    maxxxdata
    Level 10  
    Do wyboru są dwie opcje: na początek kalkulator lub na koniec roku paczka chusteczek na otarcie łez :)
    500 stron dziennie i zastanawiasz się nad drukarką?
    Miesięcznie około 10.000 stron, rocznie 120.000 stron - ok. w przybliżeniu, po tym okresie na same tonery (nawet w zamiennikach) wydasz więcej niż na dobrej klasy maszynę (używaną). Nawet kserokopiarki poleasingowe możesz kupić za grosze i to z gwarancją, zapytaj ludzi którzy sprzedają taki sprzęt w Twoim mieście. Nie płać za stronę tylko bierz maszynę na własność.
    Jakakolwiek kserokopiarka posiada tonery na 8, 10, 15 tys. kopii a ceny podobne jak do drukarek.
    Z propozycji w/w jedyna godna uwagi drukarka to Kyocera, reszta to takie "ciężarówki z kratką" :) , ale co kto lubi ...
    nuszek
    Level 29  
    Widzę, ze kolega jeszcze się nie zdecydował. Poszukaj HP 1320n, można tanio kupić używaną po regeneracji /nowych tak dobrych drukarek już nie produkują/.
    Dodatkowo posiada dupleks, co często jest zaletą i cena do 400 zł.
    cezar80
    Level 27  
    Jak by tego nie liczył to i tak wychodzi lepiej zakup jakiejś kopiarki z kontrolerem wydruku. A i xero czy nawet skaner w takiej firmie się przyda. Proponuje albo jakąś używkę typu af 2020, km1635 lub jesli nową np. af mp2001