Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody - prądożerca !!

13 Nov 2013 12:18 2853 10
  • Level 2  
    Witam. Mam wielki problem. Wynajmuję od 2 miesięcy mieszkanie w którym mam zainstalowany przepływowy podgrzewacz wody i - rachunki są kosmiczne! podgrzewacz jest jeden na kuchnię i łazienkę w dodatku mały bo 5kW, ciepła woda cieknie jak by chciała a nie mogła a rachunki? 200-250 zł miesięcznie za prąd. Czy jest jakieś bardziej ekonomiczne rozwiązanie grzania wody energią elektryczną? Pomocy bo niedługo będę musiał postawić przy domu elektrownię...
  • Level 19  
    bojler i włączasz tylko na 2 taryfie
  • Level 2  
    Taki podgrzewacz jest ekenomiczny, ale jak jest zamontowany np. tylko przy zlewie w kuchni i tylko dla tego jednego ujęcia wody. Jeśli masz możliwość, to zamontuj do CWU piec gazowy - napewno będzie taniej. Jeśli nie masz takiej możliwości, to może terma elektryczna + taryfa dwu-strefowa?
    P.S. Dobrze podałeś moc tego podgrzewacza?
  • Level 2  
    takie info dostałem od najemcy że jest to podgrzewacz 5W, mam go w kuchni to jest taki malutki może z 10x20cm i jest na normalną instalacje nie siłe. jeśli chodzi o elektrykę to jestem zielony, pieca gazowego nie ma jest centralne na węgiel które ogrzewa cały budynek. taryfa nie mam pojęcia jaka jest bo się tym po prostu nie interesowałem a czym jest terma elektryczna też pojęcia nie mam...
  • Level 2  
    a czy taki bojler można podłączyć do każdej instalacji-pieca? czy piec musi być jakoś specjalnie przystosowany?
  • Level 35  
    Można podłączyć do każdej instalacji c.o.
  • Level 2  
    ok w takim razie muszę się nieco zagłębić w ten temat i założyć taki bojler bo zbankrutuję. dzięki wielkie za doradzenie
  • Level 2  
    pisząc terma, miałem własnie na myśli bojler elektryczny
  • Level 34  
    cycu19911 wrote:
    ok w takim razie muszę się nieco zagłębić w ten temat i założyć taki bojler bo zbankrutuję. dzięki wielkie za doradzenie

No i pamiętaj o drugiej taryfie, bo inaczej nic nie oszczędzisz, praw fizyki nie zmienisz i energii zużyjesz tyle samo, tylko że w drugiej taryfie jest tańsza.
  • Level 22  
    Mam inne doświadczenie. Uważam że to właśnine bojler nie ma nic wspólnego z oszczędnością. Niestety przepływowy również ma wady min że przy mocy o której piszesz (5kW) nie ma on dużej wydajności ciepłej wody. Aby napełnić w rozsądnym czasie wanne trza mieć z 17kW mocy, tyle lub więcej mają "junkersy". Przepływowy o mocy 5kW raczej nadaje się do napędzania prysznica. Jeżeli ma byc ekonomicznie to tylko wyłącznie gazowy "junkers" lub ew ciepła woda ze ściany :).