Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell D600 - Klawiatura w innym układzie

voytaschec 13 Lis 2013 12:34 1635 4
  • #1 13 Lis 2013 12:34
    voytaschec
    Poziom 24  

Witam.
    Pytanie dotyczy zalanej klawiatury laptopa Dell Latitude D600. Została na nią wylana słodka herbata i nie działa jeden z przycisków. Czyszczenie nie pomogło, strasznie trudno dostać się do styków i podejrzewam, że jedynym sposobem będzie wymiana na nową.
    Pytanie: czy klawiatura w innym układzie (np. polskim, czeskim, niemieckim) niż polski programisty będzie działała poprawnie po wymianie wszystkich przycisków z tej starej?
    Precyzyjniej: chciałbym kupić klawiaturę w innym układzie bo są znacznie tańsze (np. układ czeski), zdjąć z niej nakładki z literami i w ich miejsce założyć ze starej klawiatury, tak żeby był układ polski programisty. Czy takie coś będzie działało? Czy jednak kody klawiszy będą inne?

Pozdrawiam.

0 4
  • #2 13 Lis 2013 12:48
    adeq4
    Poziom 30  

Sprawdź czy wszystkie klawisze mają taki sam kształt. Poza tym może się zdarzyć, że zaczepy pod klawiszami będą w inną stronę i klawisza już wg nie przełożysz. A spotkałem się tak właśnie w dellu, tylko że e4300.

0
  • #3 13 Lis 2013 13:19
    voytaschec
    Poziom 24  

Rozmiary klawiszy są takie same, ale rzeczywiście mogą się różnić zaczepy, szczególnie jeśli to są zamienniki :(
    A co w przypadku klawiatury bez joystick'a? Oryginalnie on jest, ale tańsze wersje, opisane, że pasują do D600 nie posiadają go. Czy rzeczywiście taka klawiatura będzie pasować czy to tylko chwyt reklamowy sprzedawcy, żeby sprzedać komukolwiek?

0
  • #4 13 Lis 2013 14:08
    figurel
    Poziom 22  

voytaschec napisał:

A co w przypadku klawiatury bez joystick'a?

Będzie pasować, joystick nie jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania, zamieniałem klawiatury. Ważne żeby gniazda pasowały.

0
  • #5 23 Sty 2014 08:29
    voytaschec
    Poziom 24  

Ostatecznie kupiłem używaną klawiaturę z tego samego modelu z joystickiem. Mimo, że ten sam model to okazało się, że ma nieco inny układ klawiszy (enter i backspace innego kształtu) i jednak same klawisze też mają nieco inne mocowanie (nie można zamienić między sobą), ale działa bardzo dobrze.

0