Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNIT UT70A - Nieustannie piszczący buzzer

kosa351 13 Nov 2013 13:18 1692 6
Altium Designer Computer Controls
    kosa351
    Level 15  
    Witam,
    włączyłem dzisiaj miernik UT70A i nagle zaczął piszczeć. Na wyświetlaczu cały czas pokazuje ikonę - test ciągłości obwodu.
    Gdy przełączą go na pomiary, nadal piszczy ale wykonuje je prawidłowo (na wyświetlaczu cały czas ikona ciągłości obwodu). Zmieniłem baterię, sprawdziłem bezpieczniki. Nadal to samo.
    Gdy przełączę na test diody/ciągłość obwodu to pojawia się normalnie symbol diody z tym, że cały czas piszczy. Gdy odłączę głośnik, symbol na wyświetlaczu nadal się świeci.
    Jakaś porada?
  • Altium Designer Computer Controls
    adamantan
    Level 16  
    Pytanie nr. 1. Nie wsadziłeś przypadkiem przewodów do gniazdka 230V na zakresie pomiaru ciągłości, rezystancji i NIE CHCESZ się tu przyznać do tego?
    Pytanie nr. 2.) Masz młodszego brata, który Ci podkrada różne rzeczy?

Jeśli na powyższe pytania obie odpowiedzi są: NIE to spróbuj przeczyścić/docisnąć blaszki przełącznika. Dodatkowo sprawdź wiarygodność wyników pomiaru U, I oraz R.
  • Altium Designer Computer Controls
    kosa351
    Level 15  
    Na pierwsze i drugie pytanie odpowiedź brzmi - NIE.
    Pomiary napięcia, rezystancji, natężenia są wiarygodne.
    Miernik leżał sobie grzecznie w komórce, postanowiłem przerobić dziecku zabawkę z baterii na zasilacz. Chciałem sprawdzić gdzie + i -. Włączyłem normalnie miernik i zaczął piszczeć.
    McMonster
    Level 32  
    Płytka drukowana jest czysta? Nie ma żadnych zwarć, uszkodzonych elementów, czy korozji? Bateria sprawna?
    Grzegorz740
    Level 36  
    Spróbuj przeczyścić styki wyłącznika. Ale podejrzewam ,że dostała się wilgoć i mógł uszkodzić się jakiś element. Skoro leżał w komórce i w dodatku nie ogrzewanej to masz odpowiedź.
    kosa351
    Level 15  
    Płytka w idealnym stanie. Jak sugerujecie mogła to być wilgoć.
    Teraz pytanie. Czy ktoś z forumowiczów chciałby zajrzeć do tego miernika i się z nim zmierzyć? Czy dać sobie spokój i takich rzeczy się nie naprawia. Wyjąć buzzer i działać bez niego?
    Osobiście nie mam takiego skilla, aby się za niego zabrać. Miernik wyślę i odbiorę. Nie chcę inwestować w profesjonalny serwis, bo cena naprawy przekroczy pewnie kupno nowego o podobnych parametrach czyli ~80zł. Ktoś chętny?