Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung NP-R780-JS07PL - nie mogę nawiązać połaczenia z siecią

mk22 13 Nov 2013 17:29 1821 2
    mk22
    Level 9  
    Cześć,

Mam problem z samsungiem NP-R780-JS07PL a konkretnie z podłączeniem go do wifi. Laptop po formacie nie miałem do niego płyty ze sterami. Laptop nie mój i miał już zainstalowane takie stery do karty sieciowej: Artheros AR9285 Network Adapter oraz Marvel Youkon 88E8059 ( nie wiem czy to są dobre stery).
    Nie mogłem połączyć się z żadną siecią wifi (żadnej nie widział a zwykle łapie ode mnie i widzi od sąsiadów. Chciał się tylko połączyć z siecią szerokopasmową [żadna konkretna].)
    Próbowałem odinstalować tego Atheros i ze strony http://www.samsung.c...S07PL-downloads ściągałem stery 3 od góry z listy (9.2.0.470 Wireless LAN,ATHEROS) i probowałem jeszcze 2002.1.106.2011 Wireless LAN,REALTEK niestety żadne nie chcą się zainstalować (błędu podczas instalacji nie ma ale w menadzerze urządzeń przy Kontrolerze sieciowym jest ikonka '?' znaczy nie ma zainstalowanego sterownika)

Jakieś pomysły?
    johnny99
    Level 17  
    Nie instaluj sterowników jak leci i które Ci się podobają.
    Sprawdź jaki masz sprzęt (po identyfikatorze sprzętu) i zainstaluj sterowniki odpowiednie.

Jak już masz ich trzy różne to coś się tam może "gryźć".
    mk22
    Level 9  
    Na stronie producenta jest taka specyfikacja: http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-periphe...tra-mobile-pc/pc-archives/NP-R780-JS07PL-spec

Zgodny ze standardem 802.11 b/g/n Wireless LAN
    Czy sterowniki Atheros te które podawałem są odpowiednie?

EDIT: Dadam tylko, że przy diagnostyce sieci systemu Windows znajduje problem : "Funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona". Teraz pytanie jak ją włączyć.

EDIT2: Już sobie poradziłem. zainstalowałem 'Easy Display Menager' bo nie wiedzieć czemu klawisze funkcyjne po formacie nie reagowały